اخبار سیاسی

تور کوبا: روابط ایران و کوبا در حوزه روابط سیاسی قابل اتکا است

وزیر امور خارجه کشورمان با قابل اتکا دانستن سطح روابط دو کشور در حوزه روابط سیاسی گفت: اراده دولت سیزدهم بر اجرای اسناد همکاری و تفاهمات گذشته بین دو کشور است.

3 خرداد 1401

راهنمایان گردشگری پیشگامان این صنعت هستند

خبرگزاری خبرنگاران-معاون گردشگری کشور با تاکید بر اهمیت نقش راهنمایان گردشگری، مواجهه راهنمایان با گردشگران خارجی را پیشانی این صنعت دانست که نشانگر بازخورد تمامی حلقه های این صنعت است.

20 اردیبهشت 1401

آمار مقالات سلب اعتبار شده در ایران و دنیا افزایش داشته، رتبه دوم ایران بعد از چین

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی ضمن بیان این که در سال های اخیر تعداد مقالات سلب اعتبار شده نه تنها در ایران که در جهان نیز افزایش داشته است، گفت: وقتی ارقام مقالات ریترکت شده را به نسبت کل فراوری علم ارزیابی می کنیم، می بینیم که رتبه...

18 اردیبهشت 1401

نگاهمان را به اقتصاد تغییر دهیم

این روزها، آخرین روزهای سال آخر قرن و آخرین سال از دهه ای ازدست رفته است؛ دهه ای که به سبب تورم و بیکاری بالا و سرمایه گذاری، رشد و بهره وری اندک، از سوی کارشناسان و فرهیختگان چنین نام گذاری شده است. در سال 1400 همچون چند سال قبل ، میهن مان آماج سخت ترین...

17 اردیبهشت 1401

نحوه پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل تغییر کرد

خبرگزاری خبرنگاران- هیأت دولت مصوبه مربوط به پرداخت سهمیه حق عضویت دولت ایران در سازمان ملل و دیگر سازمان ها و مجامع بین المللی را اصلاح کرد.

28 فروردین 1401

تور ارزان فرانسه: مردم فرانسه در پاریس تظاهرات کردند، حضور گسترده نیروهای امنیتی

به گزارش خبرنگاران، تظاهرات معترضان مردمی همراه با گروه موسوم به جلیقه زردها در شهر پاریس مرکز فرانسه در اعتراض به ناکامی های دولت پاریس هم اکنون در حال برگزاری است.

26 فروردین 1401

رژه نظامی به مناسبت روز ملی هند

هزاران هندی در هوای سرد صبحگاهی در یک بلوار تشریفاتی در دهلی نو جمع شدند تا نمایشی از قدرت نظامی و تنوع فرهنگی کشورشان را دیدن نمایند، اگرچه این چشم انداز رنگارنگ به علت همه گیری COVID-19 محدود برگزار گردید.

18 فروردین 1401

نیاز به حداقل حمایت های قانونی از صنعت هتلداری داریم

ایرنا/ براساس سخنان مدیرعامل گروه های هتل های هما، نیاز به حداقل حمایت های قانونی از صنعت هتلداری داریم.

1 فروردین 1401

تور گرجستان ارزان: راهنمای گردش در تفلیس برای هنر دوستان

تفلیس یکی از زیباترین شهرهای اوراسیایی است که برای علاقه مندان به هنر جذابیت های گسترده و متنوعی دارد. در سفر به این شهر برای تحسین هنر و فرهنگ آن باید از کجا تماشا کنیم؟

26 اسفند 1400

آقا بزرگی: تجربه تلخ سال 99 در بورس تکرار نمی گردد، حمایت تمام قد بودجه 1401 از بازار سهام

کارشناس بازار سهام گفت: حمایت های همه جانبه ای که در قالب لایحه بودجه 1401 از بورس به وسیله دولت دیده شده، مصوبات و سایر بسته های حمایت از بورس نشان می دهد شرایط خوبی در انتظار بازار سرمایه است.

11 اسفند 1400

نشست های دوجانبه باقری با مورا و اولیانوف در وین

نشست های مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران با هماهنگ کننده مذاکرات وین و مذاکره کننده ارشد روسیه در هتل کوبورگ برگزار گردید.

8 اسفند 1400

انعقاد توافق نامه همکاری بین وزارتخانه های علوم و تعاون، کار و رفاه اجتماعی

توافق نامه اجرایی برنامه ملی اشتغال جمهوری اسلامی ایران به منظور اجرای بخشی از برنامه ملی ایجاد و توسعه اشتغال پایدار بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.

7 اسفند 1400

رصدخانه کشاورزی تا سال آینده راه اندازی می شود

سیدجواد ساداتی نژاد در نشست اندیشکده آب و محیط زیست مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که با حضور جمعی از اساتید دانشگاهی برگزار شد، گفت: شرایط کشور ما از نظر اقلیمی و منابع آب وخاک باوجود محدودیت های ناشی از تغییرات اقلیم نسبت به منطقه و کشورهای همسایه...

6 اسفند 1400

تور چین: جنگِ بازی ها؛ مبادا چین را ناراحت کنید!

نشریه فارین پالیسی در گزارشی به تشدید رقابت ها میان قدرت های جهانی در بازار بازی های ویدئویی پرداخته و حوزه تفریح و بازی های رایانه ای را حوزه ای نو ارزیابی نموده که کشور هایی نظیر چین و آمریکا، در پی کنشگری موثر در آن ها و به کنترل درآوردن اذهانِ افکار...

1 اسفند 1400

مهلت ثبت نام نهضت ملی مسکن تا 15 دی ماه تمدید شد

تهران (پانا) - معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ثبت نام در طرح نهضت ملی تا 15 دی ماه تمدید شد، گفت پالایش 30 درصد متقاضیان نهضت ملی انجام و از ابتدای دی ماه پیامک اطلاع رسانی به سرشماره سرپرستان خانوار ارسال می گردد.

26 بهمن 1400

ترودو: زنان باید در تمامی حوزه های تصمیم گیری حضور داشته باشند

جاستین ترودو گفت: زنان باید در تمام رویدادها و حوزه های تصمیم گیری مشارکت داشته باشند، نه تنها در حوزه های به اصطلاح زنانه.

23 بهمن 1400

تصمیم شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد

وزیر راه وشهرسازی از مصوبه تازه شورای عالی مسکن برای مسکن جوانان مجرد اطلاع داد و گفت: مهمترین کار دولت تکمیل کریدور های شرق - غرب و شمال - جنوب است.

19 بهمن 1400

مسکو با کشورهای آسیای مرکزی درباره ابتکارات امنیتی رایزنی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع درباره ابتکارات امنیتی رایزنی کردند.

17 بهمن 1400

وعده فراوری خودروهای به روز و کم مصرف تا 2 سال دیگر

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه های طراحی شده برای اصلاح صنعت خودروسازی به خوبی در حال انجام است و تا دو سال آینده شاهد صنعتی به روز با تولیداتی با مصرف سوخت پایین و باکیفیت خواهیم بود.

10 بهمن 1400

شهیدی: مجوزی از ستاد ملی کرونا برای حضور تماشاگران به وزارت ورزش ارسال نشده است

مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان گفت که تا به امروز مجوزی از ستاد ملی کرونا برای حضور تماشاگران به وزارت ورزش ارسال نشده است.

6 بهمن 1400
تعداد: (328)