اخبار سیاسی

فرانسه در ورزشگاه ها مراکز واکسیناسیون دایر کرد

خبرگزاری خبرنگاران- دولت فرانسه در روبرو با افزایش شدید میزان ابتلا به کووید 19، به ایجاد ده ها مرکز عظیم واکسیناسیون در ورزشگاه های ورزشی اقدام کرد.

21 فروردین 1400

گزارش چین از شرایط حقوق بشر آمریکا؛ واشنگتن دورویی را تمام کند خبرنگاران

چین در گزارش سالانه خود از شرایط حقوق بشر ایالات متحده از مقام های سیاسی این کشور خواست که از ریاکاری و دورویی در مسائل حقوق بشری دست بردارند.

20 فروردین 1400

حکمتیار به دولت افغانستان 10 روز مهلت داد

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی پنجشنبه شب اعلام کرد که اعتراضات هواداران این حزب در برابر حکومت از روز جمعه از کابل آغاز خواهد شد.

19 فروردین 1400

خبرنگاران تقدیر وزیر فرهنگ از برگزاری پیروز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب

تهران- خبرنگاران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از معاون امور فرهنگی و مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برای برگزاری پیروز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تقدیر کرد.

17 فروردین 1400

گزارش های میلیاردی شورای نظارت

در لایحه بودجه 1400 برای شورای نظارت بر صداوسیما با شش عضو، هشت میلیاردو 334 میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده که 43 درصد بیشتر از بودجه سال 1399 است. این شورا که دو نفر به انتخاب رئیس جمهور ایران، دو نفر به انتخاب رئیس قوه قضائیه و دو نفر به انتخاب مجلس، عضو...

16 فروردین 1400

تعویق المپیک و اتفاق تلخ برای چند ورزشکار، خطری که در کمین است

خبرنگاران - گروه ورزش: در طول تاریخ یکصد ساله بازی های المپیک جنگ تنها عاملی بود که برگزاری منظم این بازی ها را از مدار همیشگی خارج کرد. در واقع در شرایط عادی و به هنگام برقراری صلح، هیچ عاملی منجر به لغو بازی های المپیک نشد تا سال گذشته که کرونا این چالش...

14 فروردین 1400

اردوغان و جانسون مصاحبه کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز دوشنبه با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس تلفنی تبادل نظر کرد.

13 فروردین 1400

زمان بازگشت اقتصاد به اولویت اصلی کشور

آیا تا به حال بررسی کرده ایم که خسارت رفتارهای سیاسی در تصمیمات اقتصادی ایران چقدر است؟ اقتصادی که اولویت اول تصمیم سازی در آن، سیاست هاست، چه هزینه ای را می پردازد و پایان آن چیست؟ چقدر این نوع نگرش پیروز بوده و در جهان کشورهای توسعه یافته به کدام یک...

12 فروردین 1400

عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق: حشدالشعبی ارتباطی با حمله به فرودگاه اربیل ندارد خبرنگاران

یکی از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق تأکید کرد که سازمان الحشدالشعبی هیچ ارتباطی با حمله راکتی به فرودگاه اربیل ندارد.

9 فروردین 1400

اسلامی: در موضوع سفر های نوروزی تابع ستاد ملی کرونا هستیم خبرنگاران

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای سفر های نوروزی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

6 فروردین 1400

بلینکن: چین بزرگترین آزمون ژئوپلتیک ما در قرن 21 است

وزیر امور خارجه آمریکا روابط ایالات متحده با چین را به عنوان بزرگترین محک ژئوپلتیک برای واشنگتن در قرن بیست و یکم و موردی که نیازمند رسیدگی از موضع قدرت است، توصیف کرد.

5 فروردین 1400

از ماسک تا واکسن

در یکی دو ماه گذشته بعد از آن که بزرگانی مانند پرویز پورحسینی و کامبوزیا پرتوی و کریم اکبری مبارکه به دلیل کرونا از جهان رفتند نگاه ها به سمت هنرمندان چرخید.

1 فروردین 1400

فیصل المقداد: سوریه مصمم به ادامه مبارزه با تروریسم در تمام خاک خود است

وزیر خارجه سوریه بر عزم این کشور برای مبارزه با تروریسم تا ریشه کنی کامل آن تاکید کرد.

30 اسفند 1399

دخالت اداره کل نظارت بر وکلا موجب نگرانی مدیران نهاد وکالت است

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان در خصوص وجود اداره کل نظارت بر وکلا گفت: نظارت نباید تبدیل به دخالت گردد و شان نزول عدلیه را زیر سوال ببرد. این مساله از دغدغه های مدیران نهاد وکالت است.

28 اسفند 1399

آفریقا، درگیری در موگادیشو، خشم خارطوم از تصمیم جانبدارانه اتحادیه آفریقا از قاهره

درگیری مسلحانه در سومالی، ماموریت یک دیپلمات موریتانیایی برای وساطت میان سودان و اتیوپی و خشم خارطوم از تصمیم اتحادیه آفریقا در حمایت از مالکیت مصر بر مناطق مورد مناقشه مثلث حلایب و شلاتین از مهمترین اخبار قاره آفریقاست.

27 اسفند 1399

رانت ارز4200 تومانی حذف شد

رئیس مجلس شورای اسلامی شرح داد: دولت 7 اصلاح مورد تأکید مجلس را دراصلاحیه بودجه مدنظر قرار داد، رانت ارز4200 تومانی حذف شد؛ کسری بودجه کاهش پیدا کرد و دست درازی به منابع صندوق توسعه محدود شد.

26 اسفند 1399

مُهر تایید معاون وزیر ورزش بر تخلف فدراسیون جودو، کذاب تعیین شد!

چند روز پس از واکنش فدراسیون جودو به گزارش خبرنگاران، اظهار نظر معاون وزیر ورزش، مُهر تاییدی بر رخ دادن تخلف در این فدراسیون بود.

25 اسفند 1399

نگرانی ها درخصوص سفرهای نوروزی

تهران (پانا) - بخش خصوصی درحالی در برنامه ریزی های صنعت گردشگری از سوی سیاست گذاران نادیده گرفته می گردد که در دوران یک ساله شیوع کرونا در ایران این بخش متحمل بیشترین خسارت ها نسبت به سایر صنایع شده است.

23 اسفند 1399

فرایند خروج از بحران کرونا در همه کشورها یکسان نخواهد بود

شواهد و قرائن حاکی از این است که ظرف دو سال آینده، بهبود مالی نیز همانند واکسن کووید-19 به طور یکنواخت در سراسر دنیا توزیع نخواهد شد.

23 اسفند 1399

بادامچیان: وقتی هر روز توانایی خرید مردم پایین می آید، باید از روحانی تشکر کنند؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه حفظ احترام هرکسی از جمله رییس جمهور واجب است، گفت: وقتی هر روز توانایی مردم در تهیه اجناس و خوراک پایین می آید، باید از روحانی تشکر کنند؟

22 اسفند 1399
تعداد: (220)