جین فوندا می گوید دچار سرطان لنفاوی از نوع غیر هوچکینی است

به گزارش اخبار نجوم، جین فوندا، هنرپیشه مشهور آمریکایی و برنده جایزه اسکار روز جمعه گفت که دچار لنفوم یا سرطان لنفاوی از نوع غیر هوچکینی تشخیص داده شده است- اما قول داد که شیمی درمانی مانع کنشگری سیاسی اش نشود.

جین فوندا می گوید دچار سرطان لنفاوی از نوع غیر هوچکینی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ان بی سی نیوز فوندای 84 ساله گفت که مطمئن است که بر این بحران سلامتی اش فائق خواهد آمد.

او در پستی در اینستاگرام نوشت: خوب، دوستان عزیزم، من موضوعی شخصی دارم که می خواهم با شما در میان بگذارم. من دچار لنفوم غیر هوچکینی تشخیص داده شده ام و شیمی درمانی را شروع کرده ام.

او افزود این سرطانی کاملا درمان پذیر است. 80 درصد افراد از آن جان سالم به در می برند، بنابراین احساس می کنم خیلی شانس آورده ام.

دکتر ویلیام داهوت، رئیس علمی انجمن سرطان آمریکا موافق است که فوندا بسته به مجموعه ای از عوامل شانس بالایی در این مبارزه دارد. او گفت: برای او، خوش بینی درباره پیروزی بر این بیماری یقینا در محدوده ممکن قرار گرفته است و می تواند کاملا تحقق باید.

فوندا همچنین گفت که بخت بیشتر زنده ماندنش عمدتا بر اساس امتیاز داشتن بیمه بهداشتی و دسترسی به بهترین پزشکان و درمان ها است.

او افزود: تقریبا هر خانواده ای در آمریکا در زمانی مجبور می شود با سرطان روبرو شود بسیاری از این خانواده به مراقبت های بهداشتی باکیفیت که من دریافت می کنم، دسترسی ندارند و این درست نیست.

دکتر داهوت هم داشتن بیمه را عامل مهمی در شانس بهتر زنده ماندن فوندا دانست و گفت: اگر شما در مرحله دوم این سرطان و دارای بیمه بهداشتی باشید، شانس زنده مانده تان از فرد در مرحله اول این سرطان اما بدون بیمه بهدشتی بیشتر است.

فوندا که برای بازیهایش در فیلم های کلوت (1971) و بازگشت به وطن (1978) برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شده است، به طرفدارانش گفت این تشخیص جلوی فعالیت های او را نخواهد گرفت.

او گفت: من نمی گذارم این بیماری تداخلی با کنشگری من درباره بحران اقلیمی ایجاد کند.

با اینکه فوندا سال ها است که در موضوعات گوناگون سیاسی فعال است، اما اخیرا تلاش هایش را بر موضوع بحران اقلیمی متمرکز کرده است.

او با کتی قرمز به یکی از شرکت کنندگان دائمی تظاهرات در جلوی ساختمان کنگره بلد شده است و خوستار توجه بیشتر به بحران اقلیمی در جهان است.

فوندا گفت سرطان و بحران اقلیمی به هم مرتبط هستند.

او گفت: ما نه تنها باید درباره درمان های سرطان صحبت کنیم، بلکه باید به علل سرطان که می توانیم حذفشان کنیم، هم توجه داشته باشیم.

لنفوم غیر هوچکینی یک نوع سرطان است که در سلول های خونی شروع می شود که بخشی از سیستم لنفاوی هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1401 بروزرسانی: 13 شهریور 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1457

به "جین فوندا می گوید دچار سرطان لنفاوی از نوع غیر هوچکینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جین فوندا می گوید دچار سرطان لنفاوی از نوع غیر هوچکینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید