فرهنگ و هنر

مسجد مس سر در دلیجان بازسازی می گردد

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، علی مشهدی هفدهم فروردین ماه 1400 با اشاره به اجرای فاز دوم بازسازی و بهسازی مسجد تاریخی مس سر دلیجان، اظهار کرد: این مسجد مربوط به دوره سلجوقی ایلخانی است که به دلیل معماری خاص خود در...

20 فروردین 1400

خبرنگاران تقدیر وزیر فرهنگ از برگزاری پیروز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب

تهران- خبرنگاران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از معاون امور فرهنگی و مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برای برگزاری پیروز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تقدیر کرد.

17 فروردین 1400

گزارش های میلیاردی شورای نظارت

در لایحه بودجه 1400 برای شورای نظارت بر صداوسیما با شش عضو، هشت میلیاردو 334 میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده که 43 درصد بیشتر از بودجه سال 1399 است. این شورا که دو نفر به انتخاب رئیس جمهور ایران، دو نفر به انتخاب رئیس قوه قضائیه و دو نفر به انتخاب مجلس، عضو...

16 فروردین 1400

سینمای ناشنوایان در دانشگاه آزاد تأسیس می شود خبرنگاران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل فرشتگان از راه اندازی سینمای ناشنوایان در این دانشگاه خبر داد.

13 فروردین 1400

خبرنگاران طرح زمستانه کتاب در 51 کتابفروشی کردستان آغاز شد

سنندج - خبرنگاران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: طرح زمستانه کتاب از امروز در 51 کتابفروشی استان آغاز شد و تا 16 اسفند ادامه دارد.

11 فروردین 1400

5 دلیل برای خرید مودم همراه LTE Cat 9 اپتوس AC800S

مودم جیبی Optus AC800S در واقع همان مودم معروف نت گیر AirCard 800S است. یک مودم همراه بسیار خوش ساخت و دارای امکانات ارتباطی زیاد برای افرادی که علاقه مند مودم های 4G LTE هستند.

9 فروردین 1400

اسلامی: در موضوع سفر های نوروزی تابع ستاد ملی کرونا هستیم خبرنگاران

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای سفر های نوروزی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

6 فروردین 1400

درس آشنایی با اصول فناوری و کارآفرینی از مهر 1400 در دانشگاه آزاد ارائه می گردد خبرنگاران

درس تک واحدی آشنایی با اصول فناوری و کارآفرینی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تدوین و از مهرماه 1400 ارائه می گردد.

5 فروردین 1400

تهران پذیرای آثار شهری هنرمندان می گردد

تهران (پانا) - سالانه هنرهای شهری بهارستان 1400 در چهار رویکرد کلی فرهنگی، سمبلیک، مفهومـی و زیـست محیطی برگزار می گردد.

3 فروردین 1400

مهارت های هنری را در آداک آموزشگاه بیاموزید

کافی است در موتورهای جست وجو نام دوره آموزشی یا کتاب درسی خود را وارد کنید تا به دنیایی از آموزش های رایگان و غیررایگان در سایت های مختلف، دسترسی داشته باشید.

2 فروردین 1400

از ماسک تا واکسن

در یکی دو ماه گذشته بعد از آن که بزرگانی مانند پرویز پورحسینی و کامبوزیا پرتوی و کریم اکبری مبارکه به دلیل کرونا از جهان رفتند نگاه ها به سمت هنرمندان چرخید.

1 فروردین 1400

معبد آسمان؛قربانگاه کشور چین، عکس

معبد آسمان که قربانگاه کشور چین به حساب می آید، در جنوب شهر ممنوعه در پکن واقع شده است و مساحت آن 4 برابر شهر ممنوعه است.

29 اسفند 1399

شهاب حسینی نامزد مهمترین جوایز سینمای فنلاند

تهران (پانا) - فیلم هر روزی اکنون در شش شاخه از جوایز سینمایییوسی در کشور فنلاند از جمله بهترین بازیگر مرد نامزد دریافت جایزه شد.

27 اسفند 1399

غزل شماره 287 حافظ: ای همه شکل تو مطبوع و همه جای تو خوش

غزل شماره 287 حافظ می تواند شاهد مناسبی از تسلط حافظ بر سبک عراقی و به شیوه سهل و ممتنع سعدی باشد که در اوایل سلطنت شاه شجاع سروده شده است. گرچه از بیت آخر معانی عرفانی نیز برداشت می گردد، بطورکلی مخاطب این شعر محبوب و ممدوح زمینی است؛ چهره یار...

17 اسفند 1399

ستارگان مجازی (یکشنبه 14 مرداد 97)

ستارگان مجازی امروز را با نکته ای ظریف حول قیمت مرغ شروع می کنیم که شیلا خداداد به آن پرداخته است. در ادامه به شرایط سردرگمی از عماد طالب زاده رسیده و 666 هزارتایی شدن شجاع خلیل زاده را به نظاره می نشینیم. در انتها نیز به نصیحت مریم وطن پور به...

15 اسفند 1399

انواع حسگرهای اثر انگشت چه تفاوتی با هم دارند؟

حسگرهای اثر انگشت دیگر فقط برای گوشی های گران قیمت استفاده نمی شوند و این روزها تقریبا تمام گوشی های هوشمند با این قابلیت راهی بازار می شوند. این تکنولوژی طی سال های گذشته سریع تر شده و دقت آن هم افزایش پیدا نموده است. با در نظر دریافت این نکات، در ادامه...

8 اسفند 1399

فوجی فیلم GFX 100S با سنسور مدیوم فرمت 102 مگاپیکسلی معرفی گردید

فوجی فیلم از دوبین جدید خود با سنسور مدیوم فرمت رونمایی کرد. این دوربین جدید که GFX 100S نام دارد در مقایسه با بردار بزرگتر خود یعنی دوربین GFX 100 بسیار کوچکتر و کاربردی تر است. همچنین این دوربین در مقایسه با دوربین 10000 دلاری GFX 100 قیمت بسیار کمتری را دارد.

6 اسفند 1399

خبرنگاران شرق شناس گرجی: شاهنامه فردوسی باعث رونق ادبی گرجستان شد

تهران- خبرنگاران- رئیس مرکز شرق شناسی دانشگاه گرجستان گفت: شاهنامه فردوسی تاثیری عمیق در فرهنگ گرجی داشته و حتی باعث رونق ادبی این کشور در دوران احیا شده است.

2 اسفند 1399

رونق گردشگری شبانه در تخت جمشید

نشست تخصصی نقش نورپردازی در بناهای تاریخی و تاثیر نورپردازی در بازاریابی مجموعه جهانی تخت جمشید و سایر تاسیسات گردشگری با ایراد سخنرانی متخصصان این حوزه و با حضور مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، کارشناسان، مدیران اقامتگاه ها با هدف فرهنگ سازی و...

1 اسفند 1399

تجمع معترضان مسلح در مقابل کنگره های ایالتی آمریکا

با نزدیک شدن مراسم تحلیف ریاست جمهوری بایدن و امنیتی شدن آمریکا، معترضان مسلح تجمع در مقابل ساختمان های کنگره ایالتی در سراسر این کشور را آغاز کردند.

29 بهمن 1399
تعداد: (135)