طراحی گرافیکی و چاپ

اخبار تایید نشده از احتمال برکناری وزیر خارجه افغانستان

درحالی که در ماه های اخیر رئیس جمهور افغانستان چندین نفر از جمله دو وزیر را از پست های دولتی برکنار نموده است، بعضی رسانه ها از احتمال برکناری وزیر خارجه این کشور توسط اشرف غنی خبر می دهند.

15 اسفند 1399

ساخت اولین پیشران نانوماهواره ای با پیشرانش یون خالص

محققان دانشگاه ام.آی.تی اولین پیشران چاپ سه بعدی(3D-printed thruster) را فراوری کردند که یون های خالص منتشر می نماید و این موضوع آن را به یک منبع پیشرانش بسیار کارآمد برای نانوماهواره ها تبدیل می نماید.

10 اسفند 1399

کاهش دمای باتری لپ&zwnjتاپ با استفاده از عایق نانو امکان&zwnjپذیرشد

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از راهکاری برای مدیریت انرژی حرارتی توسط عایق های دینامیکی بر پایه کامپوزیت های الیافی حاوی نانوذرات اکسید آهن توانستند دمای باتری های لپ تاپ را کاهش دهند.

17 دی 1399

مأموریت غیرممکن رئال مادرید برای جذب امباپه

به نظر می رسد باشگاه رئال مادرید شانس بالایی برای به خدمت دریافت مهاجم فرانسوی تیم فوتبال پاری سن ژرمن ندارد.

10 دی 1399

شباهت آب مغز و انرژی تاریک در چیست؟

برای نمونه، مغز انسان به این دلیل کار می نماید که شبکه ای متشکل از هفتاد میلیارد نورون آن را تشکیل می دهند. دنیا هستی هم دستکم حدود صد میلیون کهکشان دارد.

3 دی 1399

چگونه لباس بپوشیم تا همیشه شیک به نظر برسیم؟

قضاوت در مورد شخصیت انسان ها از روی لباسی که می پوشند یک عادت همیشگی است …

30 آذر 1399

اعلام آماده باش به پرسنل خط اول مقابله با کرونا در انگلیس برای دریافت واکسن

براساس چند طرحی که برای تسریع در عرضه یک واکسن در حال برنامه ریزی است، کارکنان خط اول سازمان بهداشت ملی (NHS) در انگلیس ممکن است در عرض چند هفته واکسن کووید-19 را دریافت کنند.

2 آذر 1399

طرح رتبه بندی دانشگاه ها در حوزه آموزش الکترونیکی آغاز شد

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: در چارچوب طرح رتبه بندی، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در حوزه آموزش الکترونیکی وارد یک حوزه رتبه بندی و ارزیابی عملکرد می شوند تا نقاط ضعف و قوت شان مشخص شود.

22 آبان 1399

تبدیل کاغذ به تبلت با فرمول جدید چاپ

به گفته مارتینز، این نوآوری می تواند به ساخت راحت تر حسگر های فشار یاری کند که نیازی به باتری خارجی ندارند، زیرا انرژی را از تماس با کاربر به دست می آورند.

25 مهر 1399

چند راه نوسازی خانه بدون احتیاج به تعمیرات اساسی

همه ما خواهان یک خانه راحت و دنج با دکوراسیون داخلی زیبا هستیم. این درست است که افرادی هستند که در انجام کارها مهارت دارند و بدون اینکه حتی ذره ای احساس خستگی نمایند خانه شان را نوسازی و یا قسمت هایی را بروزرسانی مینمایند اما این برای برخی از ما که فرق...

15 مهر 1399

فرایند افزایشی رشد روزانه ابتلا به کرونا در کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC) گفت: اطلاعات مستخرج از سامانه نماگرکووید -19 (ISC COVID-19 Visualizer) نشان می دهد که میزان رشد متوسط روزانه مبتلایان ویروس کووید -19 در...

27 شهریور 1399

دارالفکر در قم تعطیل شد

سیدمهدی مولانا مدیر انتشارات و چاپخانه دارالفکر قم که بیش از 60 سال در زمینه کتب مذهبی و درسی (حوزه و دانشگاه) مشغول به فعالیت بوده است، در رابطه با مسائل به وجود آمده برای این نشر باسابقه به خبرنگار خبرنگاران در قم، گفت: انتشارات دارالفکر با بیش از 60 سال...

11 شهریور 1399

جهش ژنتیکی جدیدی در کرونا به وجود آمده است

پنج ماه از شیوع کروناویروس در ایران گذشته است، زندگی ها به حالت عادی برگشته است، اما آمار ها همچنان ترسناک است، روزانه هزاران نفر به مرگ نزدیک تر می شوند و برای ده ها نفر زندگی به سرانجام می رسد.

9 شهریور 1399

آنچلوتی: پلیس در آمریکا حامی نیست

کارلو آنچلوتی در گفت وگویی مفصل با نشریه انگلیسی گاردین گفت: من مستندهای زیادی نگاه نموده ام. عاشق تاریخ هستم و مستندهای زیادی درباره جنگ های داخلی اسپانیا، کوبا، انقلاب روسیه و فاشیسم در ایتالیا دیده ام. سعی نموده ام اتفاقاتی که در قرن گذشته اتفاق افتاده...

29 مرداد 1399

ضعف و بیماری استثناء هستند نه هنجار غالب، داروخانه ای شگفت انگیز درون بدن انسان

به گزارش خبرنگاران، هر انسانی با افکار، احساسات، خواسته ها و لحظات متحول کننده ای که تجربه می کند، بدن و مغز خود را شکل می دهد. کتاب شما شبه دارو هستید: به ذهنتان اهمیت دهید نوشته دکتر جو دیسپنزا، شما را به عمیق تر شدن در این دانش دعوت می کند تا زندگی تازه...

26 مرداد 1399

عرضه چیزی برای فروش به زودی در شیراز

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، مجید خادم گفت: مجموعه داستان چیزی برای فروش اثر پری شاهیوندی به زودی منتشر خواهد شد.

10 تیر 1399

فراوری هیدروژلی برای ترمیم ضایعات غضروفی

به گزارش خبرنگاران، مهندسی بافت غضروف یک دانش میان رشته ای است که در جهت بهبود نقایص غضروفی مانند آرتروز یا صدمات غضروفی ناشی از ضربه، فعالیت می نماید. محققان به منظور یافتن راهی برای ترمیم ضایعات غضروفی، پژوهشی را برای فراوری این هیدروژل طراحی کردند.

25 خرداد 1399

موزه تجهیزات فضایی ایران آماده بهره برداری است، نمایش ماهواره ها و پرتاب گرهابزودی

رئیس سازمان فضایی ایران از آماده شدن موزه تجهیزات فضایی ایران خبرداد و گفت: نخستین موزه تاریخچه فضایی کشور از زمان فعالیتش تا کنون در ایستگاه فضایی ماهدشت پس از از بین رفتن ویروس کرونا و برگشت شرایط عادی کشور راه اندازی خواهد شد. ...

22 خرداد 1399

بن سلمان مالک نیوکاسل می گردد

ولیعهد عربستان سعودی در یکقدمی خرید سهام باشگاه نیوکاسل انگلیس ایستاده است.

20 خرداد 1399

سریال نون خ؛ فرصتی برای تبلیغات گردشگری استان کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: معتقدم تا به امروز پروژه ای به بزرگی نون خ 2 در حوزه تبلیغات گردشگری استان نداشته ایم.

13 خرداد 1399
تعداد: (24)