87 هزار نفر در کنکور دکتری 97 شرکت کردند

به گزارش اخبار نجوم، حسین توکلی اضافه نمود: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 در 7 گروه و 246 کدرشته امتحانی برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیغام نور و پردیس های خودگردان صورت می گیرد.

87 هزار نفر در کنکور دکتری 97 شرکت کردند

وی گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و آزمون در گروه علوم انسانی 63 کدرشته، در گروه علوم پایه 46 کدرشته، در گروه فنی و مهندسی 40 کدرشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی 35 کدرشته، در گروه هنر 7 کدرشته، در گروه دامپزشکی 26 کدرشته و در گروه هنر 9 کدرشته برگزار می گردد.

توکلی یادآور شد: متقاضیان ضرورت دارد در مهلت مشخص شده پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد احتیاج ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام و پرداخت مبلغ 600 هزار ریال (60 هزار تومان) اقدام نمایند. همچنین با توجه به ارائه خدمات پیامکی در طول آزمون داوطلبان علاقه مند به دریافت این خدمات باید نسبت به پرداخت مبلغ 5 هزار ریال اقدام نمایند.

وی تاکید نمود: براساس ضوابط، هر داوطلب می تواند با توجه به علاقه فقط در یک کد رشته محل امتحانی و متناسب با مدرک فارغ التحصیلی در این آزمون ثبت نام و شرکت کند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: همچنین سطح سئوالات اختصاصی در این آزمون حسب مورد در حد داشتن اطلاعات و تجربیات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه درسی در دروس تخصصی ضریب چهار، آزمون زبان ضریب یک و آزمون استعداد تحصیلی ضریب یک است.

وی گفت: تا امروز 7 آذرماه تعداد 87 هزار و 536 نفر در آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 ثبت نام نموده اند. مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 سه شنبه 7 آذرماه به انتها می رسد.

توکلی یادآور شد: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 برای پذیرش دانشجو در 7 گروه و 246 کدرشته امتحانی روز آدینه 4 اسفندماه 96 در حوزه های امتحانی مربوط در یک نوبت برگزار می گردد.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 673

به "87 هزار نفر در کنکور دکتری 97 شرکت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "87 هزار نفر در کنکور دکتری 97 شرکت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید