مسکو جوسازی های جهانی واشنگتن علیه چین را محکوم کرد

به گزارش اخبار نجوم، معاون وزیر امور خارجه روسیه اتهامات واشنگتن علیه چین درخصوص اقدامات ناکافی جهت مهار ویروس کرونا را رد کرد.

مسکو جوسازی های جهانی واشنگتن علیه چین را محکوم کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه، اتهام زنی های واشنگتن علیه چین، بی اساس و مخرب توصیف کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، ریابکوف روز پنجشنبه گفت: طبیعتاً با نگرانی و تشویش، اتهامات که واشنگتن علیه چین، شریک راهبردی روسیه را دنبال می کنیم. بارها موضع خود را در این خصوص اعلام نموده ایم. هیچ دلیلی وجود ندارد که چین به خاطر آنچه در برهه شیوع ویروس کرونا دیرهنگام، اشتباه و ناکافی ادعا شده است مورد سرزنش قرار گیرد.

وی اضافه نمود با اینکه روسیه از آمریکا درخواست نموده رویکردی مسئولانه درقبال بحران کرونا اتخاذ کند، واشنگتن دقیقاً خلاف آن عمل نموده است.

این دیپلمات روس در ادامه گفت: می بینیم که چگونه سیاست مداران، دیپلمات ها و چهره های برجسته در شاخه های مختلف اجرایی آمریکا چگونه هر روز بر شکایت های خود علیه چین می افزایند و کوشش می نمایند مسیری بر علیه چین در میان جامعه بین الملل ایجاد نمایند.

ریابکوف پیشنهاد کرد، حداقل در برهه بحرانی فعلی، بعضی کشورها روینمودها و نظرات خودخواهانه خود را رها نموده و در راستای یافتن رویکردی مشترک برای حل مسائلی که تمام بشریت را تحت تأثیر قرار داده اند قدم بردارند.

اخیراً قانون گذاران جمهوری خواه آمریکا پرونده ای قضایی با موضوع اقدامات ناکافی چین در کنترل همه گیری ویروس کرونا تنظیم نموده اند و خواهان پرداخت غرامت از سوی پکن شده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در مصاحبه ای گفت ممکن است کشورش روابط خود را به طور کامل با چین قطع کند.

چین بارها این اتهامات را رد و اعلام نموده است با هرگونه تحقیقات مستقل یا تحت نظر سازمان جهانی بهداشت درخصوص اقداماتش علیه شیوع ویروس کرونا همکاری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 357

به "مسکو جوسازی های جهانی واشنگتن علیه چین را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو جوسازی های جهانی واشنگتن علیه چین را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید