لزوم ورود دستگاه های نظارتی به موضوع بورس

به گزارش اخبار نجوم، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مسئولان بازار بورس خیانت کردند و باید دستگاه های نظارتی به شدت به این موضوع ورود کنند؛ چرا که مردم با اعتماد به مسئولان سرمایه خود را در بخش هایی که آنها اعلام کرده اند، سرمایه گذاری می کنند.

لزوم ورود دستگاه های نظارتی به موضوع بورس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی با اشاره به لزوم تقویت بازار سرمایه و جلب اعتماد دوباره افکار عمومی نسبت به این بازار گفت: بازار بورس و سهام عدالت یکی از مباحث جدی و بزرگ در حوزه بازار سرمایه است، سهام عدالت یک سرمایه بالای 300 هزار میلیارد تومانی است و در دست مردم قرار گرفته است و اکنون به نوعی شرکت سرمایه گذاری استان ها در حال جمع آوری پول های مردم است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که دولت در بحث بازار بورس تنها به جذب سرمایه اهمیت داد و قیمت ها را هم به صورت واقعی در بورس عرضه نکرد، ادامه داد: مسئولان بازار بورس خیانت کردند و باید دستگاه های نظارتی به شدت به این موضوع ورود کنند، زیرا مردم با اعتماد به مسئولان سرمایه خود را در بخش هایی که آنها اعلام کرده اند، سرمایه گذاری می کنند. واقعیت ها به مردم اعلام نشده و بازار بورس به هم ریخته و جلب اعتماد عمومی به بازار سرمایه بسیار سخت شده است.

کوچکی نژاد شرح داد: مجلس و دولت باید با دقت بیشتری در حوزه سهام عدالت قدم بردارند؛ زیرا پول پرقدرت 300 هزار میلیارد تومانی در دست مردم وجود دارد که اکنون در حال تجمیع آن هستند. بورس و بخش های دیگر اقتصادی دوران پرتلاطمی دارند که باید به نوعی مدیریت شوند.

کننده مردم رشت در مجلس اظهار کرد: از سوی دیگر افزایش 25 درصدی حقوق کارمندان و 39 درصدی حقوق کارگران در رشد تورم و موج نقدینگی موثر است که این موضوع موجب تحول دیگری در بازار و تورم خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شرح داد: در بخش کارگران یک بحران جدی وجود دارد، با افزایش 39 درصدی حقوق کارگران، بسیاری از کارگاه ها و کارخانه ها در شرایط کنونی اقتصادی توان پرداخت چنین حقوقی را نداشته و مکان دارد براین اساس بخشی از 80 کارگران تعدیل شوند و قطعا این افراد با تنش روبرو خواهند شد. همچنین کارگاه ها و کارخانه ها از سوی دیگر برای پرداخت حقوق و مزایای کارگران راهی جز افزایش قیمت محصولات خود ندارند که این موضوع هم در بخش اقتصادی یک بحران جدی را بوجود خواهد آورد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 968

به "لزوم ورود دستگاه های نظارتی به موضوع بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ورود دستگاه های نظارتی به موضوع بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید