زالی: پیک سوم کرونا هولناک تر از پیک های قبلی است

به گزارش اخبار نجوم، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه پیک سوم کرونا خیلی هولناک ترو عظیم تر از پیک های قبلی است، گفت: پیش بینی می شود با افزایش تعداد بیماران بدحال تری نسبت به هفته های گذشته روبه رو باشیم.

زالی: پیک سوم کرونا هولناک تر از پیک های قبلی است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در جلسه ای که امروز با حضور مدیران پرستاری بیمارستان های دانشگاه برگزار گشت، اظهار کرد: امروز سپاسگزاری و قدردانی از جامعه پرستاری گفتمان عمومی جامعه شده است و در هر کوی و برزنی بحث تکریم مدافعان سلامت و به طور ویژه جامعه پرستاری مطرح است.

وی با اشاره به ابتلای تعدادی از کادر درمان و همچنین به شهادت رسیدن برخی از پرستاران در جریان مبارزه با کرونا، یادآور شد: این روز ها سرمایه اجتماعی انباشته شده برای کادر درمان به ویژه گروه پرستاری بی نظیر است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به شروع پیک سوم کرونا، شرح داد: به نظر می رسد این پیک خیلی هولناکتر، عظیم تر و با دامنه عمیق تر از پیک های قبلی باشد.

وی با بیان اینکه مدیران پرستاری بیمارستان ها به عنوان دیده وران خط مقدم نبرد با کرونا عمل می کنند، گفت: پیش بینی می شود با افزایش تعداد بیماران بدحال تری نسبت به هفته های گذشته روبه رو باشیم.

زالی با اشاره به فشار مضاعفی که در مواجهه با بیماران بدحال به پرستاران وارد می شود، گفت: تقریبا می توان گفت شرایط هیچ بیمار کرونایی در بیمارستان قابل پیش بینی نیست و ممکن است بیماری که امروز با حال عمومی خوب و شرایط تنفسی مطلوب به بیمارستان مراجعه کرده است، فردا سرنوشت متفاوتی پیدا کند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه رفتار این ویروس در تهران سینوسی است، یادآور شد: تا انتها فصل سرما باید در انتظار پیک های کرونا باشیم، حتی اگر هفته آینده به آرامش برسیم باید بدانیم که این آرامش گذراست، همچنین بررسی ها نشان داده که فاصله بین پیک ها در حال کوتاه شدن است.

وی ادامه داد: اگر بین پیک اول و پیک دوم چند هفته فرصت ریکاوری وجود داشت، پیک دوم و سوم به یکدیگر وصل شد و ریکاوری صورت نگرفت.

زالی با بیان اینکه عظیمترین نقطه قوت برای مقابله با کرونا که شانس پیروزی در این نبرد را افزایش می دهد، نیروی انسانی است، بر اهمیت تامین اعتبارات مالی و همچنین جبران کمبود نیروی انسانی به ویژه در حوزه پرستاری تاکید کرد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران شرح داد: ما در حوزه درمان نیاز به تزریق نیروی انسانی جدید داریم.

وی ادامه داد: خستگی مزمن نیرو های انسانی و همچنین مواجهه با لود کثیری از ویروس باعث افزایش احتمال ابتلای نیرو های پرستاری به کرونا می شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران بر نقش مهم بهینه سازی اتاق های رست و همچنین نظارت بر کیفیت وسایل تجهیزات فردی در جلوگیری از انتقال ویروس به کادر پرستاری تاکید کرد.

زالی در ادامه با تاکید بر اهمیت سیاست گذاری در حوزه بهداشت، بر ضرورت افزایش ارتباط تنگاتنگ و ارگانیک مترون ها و دفتر پرستاری با حوزه بهداشتی اشاره کرد.

محمود خدادوست معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه نیز با اشاره به سختی ها و چالش های مبارزه با ویروس کرونا از تلاش های کادر درمان به ویژه پرستاران دانشگاه قدردانی کرد.

وی همچنین ضمن اشاره به شرایط کرونایی کشور در ماه های اخیر، نسبت به پیگیری مسائل صنفی پرستاران در روز های سخت کرونایی تا حد امکان اعلام آمادگی کرد.

در ادامه این نشست مدیران پرستاری بیمارستان های دانشگاه درباره چالش ها و مسائل مربوط به حوزه پرستاری از جمله کیفیت تجهیزات حفاظت فردی، مسائل مربوط به شرایط استخدامی نیرو های انسانی، شرایط پاویون ها و اتاق های رست پرستاران با رییس دانشگاه به تبادل نظر و تبادل نظر پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 581

به "زالی: پیک سوم کرونا هولناک تر از پیک های قبلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: پیک سوم کرونا هولناک تر از پیک های قبلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید