دانشجویان علوم پزشکی فاقد بیمه شناسایی می شوند

به گزارش اخبار نجوم، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از برنامه ریزی برای شناسایی و بیمه دانشجویانی که بیمه نیستند اطلاع داد و گفت: برای بیمه تکمیلی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کوشش خواهیم کرد.

دانشجویان علوم پزشکی فاقد بیمه شناسایی می شوند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، سیما سادات لاری با اشاره به امضای تفاهم نامه پوشش خدمات بیمه ای دانشجویان دستیار پزشکی و Ph.D دانشگاه های علوم پزشکی گفت: با توجه به نقش این دسته از دانشجویان در حوزه سلامت به خصوص در بحران کرونا که به وضوح اهمیت حضور این دسته از دانشجویان دستیاری و Ph.D در خط مبارزه با بیماری کرونا معین شد، وزیر بهداشت دستور پوشش بیمه درمانی این دسته از دانشجویان را صادر نموده است.

وی اضافه نمود: این موضوع باعث می گردد تا این گروه از دانشجویان در صورت بیمار شدن خود و یا اعضای خانواده، رنجی به جز رنج بیماری نداشته باشند.

معاون وزیر بهداشت گفت: ما اکنون به دنبال شناسایی دانشجویانی خواهیم بود که بیمه نیستند تا در گام بعدی خود این گروه را نیز تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهیم و به دنبال بیمه تکمیلی دانشجویانی هستیم که تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

لاری درباره کوشش دانشجویان دستیاری در دوران تحصیل، اعلام کرد: این دسته از دانشجویان علی رغم نقش پررنگی که در حوزه نظام سلامت دارند، حق الزحمه اندکی دریافت می نمایند و در دوران گذار برای ورود به بازار کار منابع اقتصادی کمی در اختیار دارند و در این شرایط اگر مسائلی برای آنها پیش بیاید قطعا در برابر هزینه های درمان شنماینده خواهند بود که این اتفاق مبارک می تواند یاریی در این راستا باشد.

وی با اشاره به اینکه بیمه دانشجویان دستیاری مقدمه ای برای ایجاد پوشش بیمه ای برای سایر دانشجویانی است که فاقد پوشش بیمه هستند، بیان داشت: همه هدف ما این است بتوانیم شرایط خوبی برای دانشجویان خود از نظر رفاهی، فرهنگی و دانشجویی ایجاد کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: از ابتدا در جریان مسائل دانشجویان دستیاری و Ph.D بودیم و می دانستیم این دانشجویان در ماه 12 شب کشیک می مانند و در بحران کرونا این حجم از فشار، خود را نشان داد. این افراد همیشه در معرض خطر قرار داشته و دارند و اکنون پوشش بیمه سلامت، آرامش خاطری به آنها و خانواده هایشان خواهد داد.

لاری با بیان این که ما تمام هم و غم خود را در ایجاد شرایط مناسب برای دانشجویان به کار می بریم، گفت: اکنون به دنبال شناسایی دانشجویانی خواهیم بود که بیمه نیستند تا در گام بعدی آنها را نیز تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهیم و به دنبال بیمه تکمیلی دانشجویانی هستیم که تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درباره بیمه تکمیلی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی، شرح داد: در این خصوص با توجه به قول مساعد سازمان بیمه سلامت ایران کوشش خواهیم کرد تا به نتیجه برسد. ایجاد بیمه تکمیلی برای دانشجویانی که در شرف ازدواج هستند، شاید در بحث فرزندآوری و سیاست های جمعیتی کشور نیز تاثیرگذار باشد و به تشکیل خانواده دانشجویان نیز یاری کند.

4133

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 6 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 361

به "دانشجویان علوم پزشکی فاقد بیمه شناسایی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان علوم پزشکی فاقد بیمه شناسایی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید