خبرنگاران نماینده مجلس: بنیاد توسعه در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه ایجاد می شود

به گزارش اخبار نجوم، سمنان- خبرنگاران- نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: بنیاد یا انجمن توسعه برای سه شهرستان این حوزه انتخابیه با هدف جهت دهی به برنامه های توسعه ای ایجاد می شود.

خبرنگاران نماینده مجلس: بنیاد توسعه در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه ایجاد می شود

به گزارش خبرنگاران، عباس گلرو شامگاه پنجشنبه در اولین نشست خبری خود در آستانه روز خبرنگار در دفتر کننده مجلس سمنان، مهدیشهر و سرخه اضافه نمود: در قالب این بنیاد از نخبگان هر شهرستان استفاده می شود تا مبتنی بر ظرفیت های موجود هر منطقه با بهره گیری از توان افراد بومی رویکردهای توسعه ای برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به نیازسنجی ها از حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه، گفت : یکی از این نیازسنجی ها نیاز مردم این حوزه انتخابیه به اماکن تفریحی و تفرجی است.

کننده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد : در این زمینه در سمنان باید بیشتر کار شود، هیچ توجیهی در این زمینه پذیرفته نیست و باید اماکن تفریحی متناسب با گروه های سنی مختلف برنامه ریزی شود.

وی گفت: شهرهای بازی فعلی برازنده بچه ها و نوجوانان شهر سمنان نیست و در قالب بسته ای باید مسایل تفریحی درنظرگرفته شود.

وی با اشاره به اینکه بحث آب بحث امروز و آینده کشور است گفت: آب بحران و جنگ آینده خواهد بود.

گلرو با بیان اینکه نمی توان گفت سمنان با بحران آب روبرو نیست بلکه بحران مدیریت آب داریم، تاکید کرد : این مساله نیز به این معنا نیست که نیاز به تامین آب نداریم.

کننده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: دو بحث وجود دارد اول الزام انتقال آب در قالب طرحهایی که در دست پیگیری است و در انتقال طرح آب خزر چالش هایی وجود دارد که اساسی نیست و با اقناع سازی منطقی و تبادل مزیت ها قابل حل است.

وی گفت: مساله دوم درباره آب درکنار تلاش برای طرحهای انتقالی، پیگیری برای مدیریت هرچه بهتر منابع آب است که بهینه سازی مصرف را به دنبال دارد .

وی تاکید کرد : مدیریت منابع آب اساسی ترین مساله در تامین آب محسوب می شود، آبیاری نوین در کشاورزی نمونه مناسب این رویکرد است.

گلرو گفت: مسایل امروز مانند فساد، رانت خواری، بی عدالتی و قانون گریزی همه ریشه در فرهنگ دارد و باید فرهنگ تقویت شود.

کننده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بیان نمود : ضعف های فرهنگی به رعایت نشدن حقوق عامه منجر می شود و فساد ایجاد می کند.

وی اضافه نمود : ضعف فرهنگ از تعلیم و تربیت ریشه می گیرد، در نظام تعلیم تربیتی در کنار تعلیم علوم، تعامل اجتماعی و احترام به حقوق همدیگر باید آموزش داده شود.

وی گفت: نجات آینده کشور در تقویت فرهنگ است، پیام رهبری به مجلس یازدهم نیز تمرکز بر فعالیتهای اقتصادی و فرهنگی بود.

کننده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: در مجلس فراکسیون گام دوم تشکیل شده که هدف از آن توجه به جوانان است.

وی اضافه نمود : بیانیه گام دوم تکلیف همه را درباره مسائل جوانان روشن کرده است و به دور از سیاسی کاری ها جابه جایی های مدیریتی نباید بدون توجه به جوانان باشد و آنها را باید به میدان آورد.

وی تاکید کرد: نخبگان جوانان این حوزه انتخابیه باید شناسایی شوند و دلسوزانه و باانگیزه وارد خدمت به جامعه شوند.

کننده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: باید مانند شهید حاج قاسمی به مردم خدمت کرد.

وی درباره کاروانسرای تاریخی مرکز شهر سمنان تاکید کرد: این مجموعه باید در اختیار مردم قرارگیرد و دیوار آن برداشته شود.

وی ابراز داشت: آزادسازی کاروانسرای مرکز شهر سمنان باید از جهت قانونی انجام شود و به سود برنامه های فرهنگی از آن بهره برد.

کننده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی درباره برجام گفت: اساسا هیچ توافق بین المللی بد نیست و هر توافقی هم خوب نیست.

وی گفت: نقدکنندگان برجام روی خود آن نقد ندارند بلکه بر محتوای آن نقد دارند، رهبری توافق بین المللی را تایید می کنند، منتهی باید منافع لحاظ شود.

گلرو درباره برجام اضافه نمود: بدعهدی آمریکا باعث شد برجام به اینجا برسد، برجام سندی بود که درچارچوب حاکمیت اجرا شد نه دولت یا حزبی.

وی بیان نمود : باید توصیه های رهبری را جدی می گرفتیم، مذاکره ابزار کار در دنیای امروز است و رهبری در گام دوم انقلاب بر برون گرایی تاکید داشتند.

این کننده مجلس اضافه نمود: در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره قطعنامه آژانس جلساتی برگزار شد، موضع مجلس در بحث انرژی هسته ای در قالب بیانیه ای ارایه شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر اقدامات آژانس خلاق توافق اجرا شده باشد، مجلس راهبردهای دیگری در پیش می گیرد.

گلرو گفت: جمهوری اسلامی دارای گفتمان است واکنون با دو مساله تحریم های خارجی با فشار حداکثری و در داخل با مسائل اقتصادی درگیر است

وی ادامه داد : وظیفه رسانه ها نگهداشتن حد وسط مسایل است یعنی آنچه رهبری در گام دوم انقلاب مطرح کردند که شفاف ترین گفتمان در عالی ترین سطح مقام های کشوری است.

کننده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه ها انعکاس صدای مردم و حقیقت هستند، بیان نمود : رسانه ها برای طی طریق درست باید از اخبار سطحی، سیاسی کاری های مسموم و جوسازی و جوزدگی به دور باشند.

وی گفت: با همه گرایش های سیاسی پذیرای نقدهای منصفانه رسانه ها هستم و به دنبال مصادره رسانه ای نیستم.

در این نشست مسایلی مانند توسعه گردشگری، ورزش و تیم های ورزشی، ضرورت تکمیل طرح های عمرانی، ضرورت پاسخگویی بیشتر مدیران، تعامل کننده با اهالی رسانه برای پیگیری طرح ها، توجه به مسایل فرهنگی، توجه آموزش و پرورش به مسایل تربیتی و توسعه طرحهای تفریحی سمنان، مطرح شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 477

به "خبرنگاران نماینده مجلس: بنیاد توسعه در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه ایجاد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده مجلس: بنیاد توسعه در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه ایجاد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید