خبرنگاران مشارکت گسترده در انتخابات، زمینه ساز ارتقای اقتدار کشور است

به گزارش اخبار نجوم، ارومیه- خبرنگاران- فعال سیاسی و روزنامه نگار ارومیه ای گفت: مشارکت سیاسی گسترده در انتخابات، زمینه ساز ارتقای اقتدار در کشور بوده و می تواند قدرت روزافزون ایران اسلامی را موجب گردد.

خبرنگاران مشارکت گسترده در انتخابات، زمینه ساز ارتقای اقتدار کشور است

هوشنگ عطاپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: این مشارکت سیاسی همواره در ایران اسلامی وجود داشته و اعتماد عمومی را در پیمایش های اجتماعی که در 2 دهه اخیر صورت گرفته، شاهد بوده ایم.

وی گفت: مردم همواره توقع داشته اند که دایره انتخاب آنها وسبع تر باشد تا امکان مشارکت سیاسی هم بالا برود یعنی در اینجا دیگر توپ در میدان تصمیم گیران و اصحاب قدرتی است که اجازه دهند یک انتخابات رقابتی با حضور فعالان سیاسی همه جناح های سیاسی کشور شکل بگیرد.

وی تاکید نمود: چنین بستری، تمایل بخش عمده ای از مردم را جهت حضور در انتخابات تضمین خواهد نمود.

فعال سیاسی و روزنامه نگار ارومیه ای افزود: انتخابات یکی از عرصه های مشارکت سیاسی شهروندان در مشخص سرنوشت خویش است و به هر میزان این مشارکت بالا باشد، مشروعیت نظام سیاسی هم بالا می رود.

عطاپور ادامه داد: در انتخابات باید فضا رقابتی باشد و همه بازیگران سیاسی از توان حقوقی مساوی و فرصت های رقابتی برابری برخوردار باشند و نهادها و سازمان های حکومتی نباید به هیچ عنوان در هیچ یک از مراحل انتخابات دخالت نموده یا رفتاری از خود بروز دهند که تداعی حمایت از کاندیدای خاصی باشد.

به گزارش خبرنگاران، 28 خرداد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا به طور همزمان برگزار می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 897

به "خبرنگاران مشارکت گسترده در انتخابات، زمینه ساز ارتقای اقتدار کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشارکت گسترده در انتخابات، زمینه ساز ارتقای اقتدار کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید