8هزار صندوق رای به تعداد صندوق ها افزوده می گردد

به گزارش اخبار نجوم، تهران (پانا) - رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه سلامت مردم و مجریان انتخابات در اولویت واقع شده است، گفت، حدود هفت الی هشت هزار افزایش صندوق رأی در 28 خرداد ماه برای کاهش تجمع در حوزه های شلوغ پیش بینی شده است.

8هزار صندوق رای به تعداد صندوق ها افزوده می گردد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمال عرف در نشست مشترک ستاد انتخابات کشور با اصحاب رسانه که به میزبانی کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات در محل وزارت کشور برگزار گردید؛ با اشاره به اینکه رسانه ها نقشی محوری در ایجاد شور و شوق انتخاباتی دارند؛ گفت: رسانه ها به عنوان عنصر آگاهی بخش جامعه، نقشی مشخص نماینده در انتخاباتی شدن فضای سیاسی کشور دارند.

وی گفت: انتظار می رود در این فرصت باقی مانده، مثل دوره های گذشته، رسانه ها حضوری فعال تر و قوی تر در عرصه انتخاباتی کشور داشته باشند و به قدر سهم و نقش خود، به مشارکتی شدن انتخابات در 28 خرداد ماه یاری نمایند.

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به این که طبق تقویم انتخاباتی، زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری 21 اردیبهشت تا 25 همین ماه است؛ گفت: بعد از مرحله ثبت نام، مرحله رسیدگی به فرایند صلاحیت داوطلبان را داریم که بایستی شورای نگهبان در بازه زمانی 26 تا 30 اردیبهشت ماه، صلاحیت هر کدام از نامزدهای ریاست جمهوری را مورد آنالیز نهایی قرار دهد.

عرف تاکید نمود: یک دوره 5 روزه تمدید به رسیدگی صلاحیت داوطلبان هم برای آنالیز های بیش تر و رسیدگی به اعتراضات در تقویم انتخابات پیش بینی شده است.

وی با بیان این که باید طبق تقویم انتخابات، شورای نگهبان در 6 خرداد ماه نتیجه نهایی تأیید صلاحیت ها را به وزارت کشور اعلام کند؛ گفت: از 7 خرداد ماه به مدت بیست روز فرصت تبلیغات برای نامزدهای نهایی وجود دارد که باید طی این مدت، برنامه ها و دیدگاه هایشان را با مردم در میان بگذارند.

معاون سیاسی وزیر کشور با تشریح این امر که تبلیغات در این دوره از انتخابات عمدتاً در بستر فضای مجازی صورت می گیرد؛ گفت: شرایط کرونایی کشور امکان برگزاری تجمعات و میتینگ های انتخاباتی را غیر ممکن ساخته و برای همین کاندیداها طی فرصت هایی که در رسانه ها خواهند داشت، برنامه های راهبردی خود را معرفی خواهند کرد.

عرف گفت: با برنامه ریزی اجرا شده در وزارت کشور، همه اصول و پروتکل های لازم بهداشتی برای روز رأی گیری در نظر گرفته شده است و کوشش داریم با حفظ سلامت جان مردم، انتخابات را برگزار کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود، به تجربه انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند 98 و مرحله دوم در شهریور 99 اشاره نمود و گفت: از تجربه برگزاری انتخابات در این دوره ها به خصوص در مرحله دوم مجلس شورای اسلامی استفاده لازم را خواهیم کرد.

رییس ستاد انتخابات کشور به موضوع افزایش صندوق های رأی در این دور از انتخابات اشاره نمود و گفت: حدود هفت الی هشت هزار افزایش صندوق رأی در 28 خرداد ماه برای کاهش تجمع حوزه های شلوغ پیش بینی کردیم.

عرف با تبیین این موضوع که وزارت کشور حفظ جان مردم و سلامت مجریان انتخابات را مهم ترین اولویت خود قرار داده است؛ گفت: تامین سلامتی مردم و عوامل اجرایی از ضروریات است.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این که برگزاری انتخابات الکترونیک از جمله راهکارهایی است که می تواند به حفظ سلامت شهروندان و کاهش معطلی در محل رأی گیری یاری اساسی کند، خاطر نشان کرد: در این دور از انتخابات، در بیش از 30 شهر و مرکز استان کشور، انتخابات شوراها به صورت تمام الکترونیکی برگزار می گردد و در شهر تهران هم رویکرد وزارت کشور برگزاری انتخابات الکترونیک است و در این عرصه هنوز هیأت نظارت مرکزی انتخابات موافقت خود را اعلام نکرده است.

عرف درباره جدی تر شدن فعالیت احزاب، رسانه ها و گروه های مرجع در ایام انتخابات نیز گفت: انتخابات، بهار احزاب و رسانه هاست و انتظار می رود در شرایط پیش روی کشور، رسانه ها حضوری جدی تر و مسؤولانه تر در عرصه سیاسی کشور داشته باشند.

وی با بیان این که امید، مهم ترین احتیاج امروز کشور است؛ گفت: یکی از رسالت های مهم رسانه ها، امیدآفرینی و برجسته سازی نقاط قوت کشور است و در این خصوص ضرورت فراوری بسته های خبری هوشمند و حرفه ای از رسانه ها احساس می گردد.

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه توضیح داد: رسانه ها باید در قالب های مختلف خبری، اهمیت صندوق رأی را نزد مردم به عنوان منبعی مطمئن برای رشد سیاسی کشور ارتقا دهند و مردم عزیز کشورمان این حس را داشته باشند که خواسته ها و انتظاراتشان با حضور در پای صندوق رأی قابل تحقق است.

عرف با اشاره به این که امروز جریان معاند رسانه ای به دنبال برجسته سازی این امر است که صندوق رأی دیگر اهمیتی ندارد؛ گفت: باید کوشش کنیم با اعتمادسازی و امیدآفرینی، نشان دهیم که صندوق رأی قدرتمند و اثربخش است و این مهم در گرو کار حرفه ای و منسجم رسانه ای است.

وی هم چنین به مسأله مهم ثبات و انسجام در فردای روز انتخابات در کشور اشاره نمود و گفت: انتخابات نباید زمینه ای برای شکاف و افتراق در فضای سیاسی کشور باشد. انتخابات باید به بستری برای بازفراوری قدرت در کشور، انرژی و انگیزه جدید در ادامه حرکت نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و امید داریم که این مهم با حضور پرشور مردم در 28 خرداد ماه محقق گردد.

این نشست، با حضور مدیران و اعضای ارشد تعدادی از خبرگزاری ها، روزنامه ها و پایگاه های خبری و همچنین مدیران معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 940

به "8هزار صندوق رای به تعداد صندوق ها افزوده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8هزار صندوق رای به تعداد صندوق ها افزوده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید