پرداخت 160 درصدی کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها

به گزارش اخبار نجوم، کمیته ملی المپیک به صورت میانگین بودجه 160 درصدی به فدراسیون ها پرداخت نموده است.

پرداخت 160 درصدی کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، کمیته ملی المپیک برای سال 99 مبلغ 30 میلیارد تومان بودجه برای 46 فدراسیون مصوب کرد که صددرصد این بودجه پرداخت شد. علاوه بر آن 18 میلیارد یاری های مربوط به بازی های المپیک بود که با تایید نصرالله سجادی، سرپرست کاروان و دستور صالحی امیری و تصویب هیئت اجرایی به فدراسیون های ورزشی پرداخت شد. با این حساب جمعا 48 میلیارد تومان به صورت مستقیم به فدراسیون های ورزشی پرداخت شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کیکاووس سعیدی، دبیر کل کمیته ملی المپیک در مصاحبه اخیر خود به خبرنگاران گفت: تا انتها سال 2 میلیارد تومان به فدراسیون ها پرداخت می گردد این بودجه مربوط به فدراسیون هایی است که طی بازدید از سوی رئیس کمیته ملی المپیک قول یاری هایی داده شده بود و در هیئت اجرایی نیز به تصویب رسیده بود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک یادآوری کرد: یاری های ارزی نیز در سال 99 به فدراسیون ها انجام شد. یاری های غیر مستقیم از جمله برگزاری مجامع فدراسیون ها در سالن فارسی، استفاده رایگان از خوابگاه، پذیرایی مجامع و خرید تجهیزات هم در کنار سایر موارد بوده که یاری غیر مستقیم کمیته ملی المپیک محسوب می گردد.

کمیته ملی المپیک در سال 99 با وجود شیوع کرونا نه تنها به تمام تعهدات خود نسبت به فدراسیون ها عمل کرد بلکه به صورت میانگین 60 درصد نیز بیش از بودجه مصوب به فدراسیون ها پرداختی داشته است که این میزان پرداختی بیشترین میزان پرداختی از سوی کمیته ملی المپیک در این سال ها بوده است.

لازم به ذکر است کمترین میزان افزایش بودجه فدراسیون ها از سوی کمیته ملی المپیک 130 درصد و بیشترین افزایش 300 درصد بوده است که مربوط به کشتی است.

کمیته ملی المپیک در سال آینده 6 رویداد از جمله المپیک توکیو، المپیک زمستانی، بازی های داخل سالن، بازی های کشورهای اسلامی، المپیک جوانان و بازی های ساحلی را در پیش دارد. مجموع هزینه این اعزام ها در حدود یک میلیون و پانصد هزار دلار است که بخشی از آن تامین شده است. در ملاقات اخیر سیدرضا صالحی امیری و نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بحث تامین یک میلیون دلار ارز برای سال 1400 و حضور ورزش ایران در 6 رویداد پیش رو مطرح شد که نوبخت قول یاری 25 میلیارد تومانی برای تامین این ارز را داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 917

به "پرداخت 160 درصدی کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 160 درصدی کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید