وام ازدواج 70 میلیون می گردد؟

به گزارش اخبار نجوم، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: بار ها گفته ایم که ما مخالف افزایش رقم وام ازدواج در جهت یاری به جوانان نیستیم، اما باید دستورالعمل های لازم در جهت جلوگیری از سوء استفاده و آسیب های احتمالی افزایش رقم وام ازدواج تدوین گردد.

وام ازدواج 70 میلیون می گردد؟

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره معین نبودن رقم قطعی وام ازدواج سال آینده در لایحه بودجه 1400، اظهار کرد: بار ها گفته ایم که ما مخالف افزایش رقم وام ازدواج در جهت یاری به جوانان نیستیم، اما باید دستورالعمل های لازم در جهت جلوگیری از سوء استفاده و آسیب های احتمالی افزایش رقم وام ازدواج تدوین گردد و مجلس هنگام تصویب و یا افزایش مبلغ پیشنهادی برنامه و بودجه به این نکات توجه کند.

محمد مهدی تندگویان در تبادل نظر با ایسنا، با تاکید بر اینکه تامین تضامین و بازپرداخت وام ازدواج باید در توان زوجین باشد، گفت: تا به امروز دستور العملی توسط بانک مرکزی برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از افزایش رقم وام ازدواج تدوین نشده است، از سوی دیگر در تمام این سال ها با افزایش رقم وام ازدواج شاهد افزایش تعداد ازدواج ها نبوده ایم.

در حالی که زمزمه هایی از افزایش رقم وام ازدواج در سال آینده از 50 به 70 میلیون تومان به گوش می رسد، تندگویان معتقد است که برای افزایش آمار ازدواج جوانان باید هم راستا با پرداخت وام ازدواج، راه حل های بلندمدت نظیر مسکن ارزان زوجین و یا تامین اشتغال پایدار برای زوجین را در پیش گرفت چراکه در غیر این صورت با افزایش رقم وام ازدواج شاهد افزایش تعداد ازدواج نخواهیم بود.

تندگویان اضافه کرد: هرسال آمار ازدواج کاهش بیشتری داشته است. ما نیازمندیم تا در کنار رسیدگی به موضوعات مالی، فرهنگ سازی و تغییر نگرش جوانان به سمت تشکیل زندگی و خانواده، برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی بلند مدتی را همگام با سیاست های کلی جمعیت و خانواده در پیش گیریم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در سرانجام گفت: افزایش رقم وام ازدواج در سال آینده باید بر مبنای آنالیز کارشناسانه و معین انجام گردد تا زوجین توان بازپرداخت آن و تامین تضامین لازم را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 765

به "وام ازدواج 70 میلیون می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام ازدواج 70 میلیون می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید