نخستین گفتگوی وزرای خارجه روسیه و آمریکا

به گزارش اخبار نجوم، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در اولین گفتگویش با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه جدید آمریکا، انتقادهای واشنگتن از به زندان انداختن آلکسی ناوالنی و دستگیری های گسترده معترضان خواهان آزادی وی را نکوهش کرد.

نخستین گفتگوی وزرای خارجه روسیه و آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه عنوان شه سرگئی لاوروف توضیحاتی دقیق درباره لزوم احترام به نظام قضایی و قانونگذاری روسیه ارائه داد.

آمریکا در پی دستگیر شدن آلکسی ناوالنی در تاریخ 17 ژانویه بعد از بازگشتش از آلمان، خواهان آزادی او شده و اخیرا نیز خواهان آزادی معترضان دستگیر شده در تظاهرات هفته های گذشته در روسیه شد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه تصریح شد، لاوروف توجه بلینکن را به مسائل مربوط به پیگرد قانونی کسانی که در آمریکا به نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کردند، جلب نموده و خواهان شفافیت رویه های قضایی مربوطه شد.

همچنین ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز گفت، بلینکن به نوبه خود مساله مسمومیت رهبر مخالفان دولت روسیه - که ناوالنی کرملین را مقصرش می داند - را بیان کرد.

همچنین بلینکن خواهان آزادی پل ولان و تروور ریددو شهروند آمریکایی که به ترتیب از بابت محکوم شدن به اتهام جاسوسی و حمله به یک افسر پلیس در روسیه به زندان افتادند، شد.

همچنین در بیانیه روسیه عنوان شد، هر دو وزیر خارجه از اتفاق اخیر مربوط به تمدید پنج ساله معاهده تسلیحات هسته ای استارت جدید استقبال کردند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 794

به "نخستین گفتگوی وزرای خارجه روسیه و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین گفتگوی وزرای خارجه روسیه و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید