محمود فکری درباره حواشی اخیر استقلال چه گفت؟

به گزارش اخبار نجوم، محمود فکری، سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد شرایط تیمش پیش از ملاقات با صنعت نفت آبادان، گفت: تیم صنعت نفت آبادان را می شناسیم و آنها خوب فوتبال بازی می نمایند. بازیکنان و مربیان خوب و با تجربه ای دارند. خود ما هم بعد از بازی با پیکان ریکاوری خوبی داشتیم و بعد تمرینات را دنبال کردیم. خودمان را برای ملاقات با نفت آماده می کنیم تا بتوانیم بازی خوبی ارائه کنیم و سه امتیاز بازی را بگیریم.

محمود فکری درباره حواشی اخیر استقلال چه گفت؟

وی درباره افزایش تعداد مصدومان استقلال و شرایط شیخ دیاباته گفت: یک سری از مصدومان ما با توجه به خشونت بازیکنان حریف دچار مصدومیت شده اند و دو نفر در ملاقات با پیکان مصدوم شدند و دو مصدوم دیگر ما هم کم کم در حال آماده شدن هستند. دیاباته هم فعلاً باید کارهای درمانی خود را دنبال کند و فیزیوتراپی کند تا بهبود حاصل گردد و به تمرینات برگردد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به اینکه انتظار هواداران از این تیم بالاست و آیا چنین حقی را برای هواداران قائل است یا اینکه اعتقاد دارد فرصتش برای آماده سازی استقلال کم بوده، گفت: خب هواداران استقلال همواره از تیم انتظار کسب نتایج خوب را دارند و در نهایت قهرمانی می خواهند. این حق طبیعی آنهاست، اما این را می خواهم به هواداران استقلال بگویم که من کمتر صحبت کردم و مصاحبه انجام داده ام تا به تیم آرامش بدهیم. سعی کردیم بخشی از کاستی های بازیکنان را ندیده بگیریم و به کارمان ادامه بدهیم. در همین چهار بازی هم، میزان امتیازهایی که گرفته ایم شاید بابت همین صبر و حوصله ما بوده است.

وی یادآور شد: در مجموع حساب کنید ما در بدترین شرایط استقلال تیم را تحویل گرفته ایم؛ چه از نظر زمانی، چه از نظر اقتصادی و با پنجره های بسته و تغییرات مدیریتی یا میراثی که به لحاظ روحی و روانی از سه چهار سال قبل برای تیم به جامانده و شرایط به سال جاری کشیده است. امکانات و پشتیبانی ها از زمین تمرین گرفته تا شرایط دیگر، همه مشکلاتی بوده که داشتیم و حتی فصل گذشته و در بازی آخر بین بازیکنان و کادر پزشکی ما درگیری پیش آمد، موضوع کم و زیاد شدن قرارداد بازیکنان و همه این مسائل ذهن بازیکنان را مشغول نموده بود. در چند روز اخیر هم بارندگی ها باعث شده بود تمرینات خوبی را پشت سر نگذاریم، فرصت کم برای آماده سازی و همه این موارد در کنار هم باعث شرایط فعلی شده است.

فکری ادامه داد: هواداران استقلال اگر توقعی دارند، باید حواس شان جمع باشد که توقعات شان به تیم ضربه نزند. ما در بدترین شرایط تیم را گرفتیم و باید شرایط را به شرایط عادی برگردانیم. شما حساب کنید مربیانی که در گذشته آمده اند، دو ماه فرصت آماده سازی داشتند، بدنسازی کردند، بازی تدارکاتی انجام دادند و اردوهایی را پشت سر گذاشتند. وقتی باز اینها را مقایسه می کنیم، می بینیم که امتیازهایی که ما نسبت به فصل های قبل گرفته ایم، خیلی بیشتر بوده است. اگر ما همین الان بخواهیم توقع بازی قشنگ از تیم داشته باشیم و انتظار این باشد استقلال در روزهای اوج خود باشد، این توقع فضایی را ایجاد خواهد نمود که به بازیکن و مربی فشار وارد کند تا تمرکز لازم را نداشته باشند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با انتقاد نسبت به بعضی شیطنت ها گفت: بعضی در این میان سعی می نمایند از آب گل آلود ماهی بگیرند و به عنوان های مختلف می بینیم چه کارهایی انجام می دهند. بیشتر هم از خودی ها می خوریم؛ غریبه ها و رقبا همواره روبه روی شما هستند و می دانید چه کار می نمایند، اما همواره خودی ها هستند که از پشت خنجر می زنند. هواداران استقلال باید خیلی باهوش باشند و حواس شان جمع باشد که بازیچه دست یک سری نشوند و بگویند استقلال بد بازی می نماید. استقلال 20 تا 25 روز فرصت آماده سازی داشت.

بهترین زمان برای آماده سازی یک تیم حداقل شش هفته است که ما بهترین زمان آن را نداشتیم و از دست دادیم. برای فشار آوردن به بدن بازیکنان، انجام برنامه های تاکتیکی دو سه هفته از دست رفت و زمان نداشتیم. فکری با بیان این جمله توضیح داد: در بحث داوری می خواهیم خیلی یاری نموده، همکاری کنیم و مصاحبه ای انجام ندهیم تا فضای آرامی برای داوران وجود داشته باشد، اما می ببینید در بازی با پیکان نیمکت ما دو بار که حرف می زند داور چهارم از داور می خواهد به مربی ما کارت زرد بدهد. ما 90 دقیقه در بازی با فولاد بی احترامی و توهین شنیدیم و ما را تحریک کردند، اما هیچ اتفاقی رخ نداد و آخرین لحظه آمدند، در حالی که بارها به داور چهارم تذکر دادیم. مورد دیگر هم پنالتی هایی که برای ما نگرفتند و پنالتی ای که در بازی با فولاد علیه ما گرفتند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: در بازی با پیکان، عامدانه بازیکن ما را می زنند و از بازی خارجش می نمایند، اما داور کارت زردی نمی دهد، در حالی که یکی را کتفش را از جا در آوردند و آن یکی را دنده اش را شکستند . اگر ما حرف نمی زنیم و می خواهیم فضایی را برای کمیته داوران و داوران ایجاد کنیم که آنها راحت سوت بزنند، باید این شکلی برای ما سوت بزنند و حق ما ضایع گردد؟ اینها همه مسائلی است که در فصل جدید رخ داده، اما خدا را شکر بچه ها با همه توان و انرژی خود کار می نمایند و دوست دارند پیشرفت نمایند. ما پیشرفت را در بچه ها می بینیم، اما درست شدن همه اینها زمان می خواهد. باز باید از تک تک پیشکسوتان تشکر کنم که خیلی هوشیار و بسیار با تدبیر از تیم حمایت می نمایند. از هواداران هم می خواهیم کمی صبوری نمایند و همه این مسائل را ببینند . اگر کسی چیزی می نویسد یا می گوید، بلافاصله نسبت به ما واکنش نشان ندهند.

وی در مورد اینکه در حال حاضر استقلال پس از چهار بازی با 7 امتیاز تیم چهارم جدول است، اما تغییرات در ترکیب در این چهار بازی زیاد بوده و علت این تغییرات چیست، گفت: تغییر خاص و آنچنانی در ترکیب نداشتیم. در بازی اول همان تیم برنده را در بازی دوم به میدان فرستادیم و بازی دوم اتفاقاتی افتاد که در بازی سوم ترکیب را تغییر دادیم. در بازی چهارم هم تقریباً همان ترکیب بازی سوم را در زمین قرار دادیم و تغییر آنچنانی نبود. به هر حال سعی می کنیم چه بازیکنان جدید و چه بازیکنانی که از فصل گذشته با ما ماندند، هر کدام آماده تر بود را مورد استفاده قرار دهیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این سوال که چه زمانی به ترکیب ایده آل خود می رسد، گفت: شاید هیچ وقت به ترکیب ایده آل و آرمانی نرسید. شاید یک دفعه بازیکن های خوب تان محروم شوند، مصدومیت سراغ شان بیاید یا کرونا بگیرند. ما نفرات خوبی داریم، اما باید به آمادگی کامل برسند و هر زمانی احتیاج گردد، از آنها استفاده می کنیم تا مثمر ثمر باشند.

فکری درباره شرایط زمین تمرینی تهرانسر و اینکه آیا شرایط این زمین تمرین را می پسندد یا نه، گفت: این مجموعه خوب است و بهتر از مجموعه های دیگری است که قبلاً بودیم. به هر حال این شرایط به ما یاری می نماید تا برنامه هایی که داریم را بهتر اجرایی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این سوال که با شناخت از شرایط فعلی تیمش آیا به جذب بازیکن در نیم فصل احتیاج دارد یا نه، گفت: جای خالی در لیست داریم و اگر بازیکنی که بتواند به ما یاری کند، به لیست اضافه خواهیم کرد. در نیم فصل هم مطمئناً نفرات جدیدی به ترکیب اضافه خواهند شد. باید تا آن زمان ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد و کدام بازیکنان می توانند به ما یاری نمایند که آنها را حفظ نموده و نفرات دیگری را جایگزین دیگر بازیکنان کنیم.

وی در مورد اینکه آیا با وجود نداشتن مدیرعامل کارها در باشگاه استقلال به خوبی انجام می گردد یا نه، گفت: کارها انجام می گردد، اما این بلاتکلیفی هم برای آقای مددی خوب نبوده و هم برای ما و هواداران خوب نیست. حتی خود هیئت مدیره نمی داند آقای مددی در آینده مدیر عامل خواهد بود یا به صورت مقطعی در باشگاه حضور دارد. هم ما باید بدانیم و هم از هیئت مدیره می خواهیم تکلیف را معین نمایند. اگر آقای مددی قرار است مدیرعامل باشند، خب این حکم را به او بدهند تا خودشان هم با انگیزه بیشتری کار نمایند. اگر قرار به تصمیم دیگری است، خب این تصمیم را بگیرند. یک بام و چند هوا نمی گردد و نباید فضایی باشد که همه بین زمین و آسمان باشند. برای باشگاه استقلال خوب نیست که مدیرعاملش معین نباشد. خواهشم این است که تکلیف این مسئله را هم معین نمایند.

فکری در پاسخ به این سوال که آیا سفیدی موی او در استقلال بیشتر شده است یا نه، گفت: مربیگری در هر جایی که باشد، آنقدر حرص و جوش دارد که باعث سفیدی مو می گردد. در استقلال هم کار و فشار بیشتر است و آرامش کمتر و امیدوارم این موهایی که سفید می کنیم، در نهایت به نتیجه برسد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 688

به "محمود فکری درباره حواشی اخیر استقلال چه گفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمود فکری درباره حواشی اخیر استقلال چه گفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید