مالک نو دو باشگاه استقلال و پرسپولیس معین شد، حل مشکل مالیاتی و ارسال مدارک به AFC

به گزارش اخبار نجوم، در راستای بحث ارسال دفاعیات استقلال و پرسپولیس به AFC در خصوص مجوز حرفه ای، مالک تازه دو باشگاه معین و به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی گشت.

مالک نو دو باشگاه استقلال و پرسپولیس معین شد، حل مشکل مالیاتی و ارسال مدارک به AFC

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، هفته گذشته کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای درخواست کرد مجوز حرفه ای اعطاشده به سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و گل گهر ابطال شود و به فدراسیون فوتبال و سه باشگاه تا امروز (دوشنبه) مهلت داد تا دفاعیات را در این زمینه ارسال کنند، پرونده مجوز حرفه ای صادرشده برای این باشگاه ها به کمیته انضباطی ارسال شده است و ازهمین رو، این موضوع وارد فاز جدیدی شده است.

وزارت ورزش و جوانان به عنوان مالک و متولی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در پی روزنه ای برای حل مسائل این دو باشگاه بود تا بلکه بتواند با اقناع AFC بازگشت آنها به لیگ قهرمانان آسیا فصل 2022 را رقم بزند، ازهمین رو در فرصت 5روزه ای که AFC مشخص کرده بود، دو مشکل بزرگ و مانع اصلی حرفه ای سازی دو باشگاه حل وفصل شد.

یکی از مسائل اصلی استقلال و پرسپولیس، بدهی های مالیاتی سنگین بود که در این خصوص اختلاف نظرهایی میان دو باشگاه و همچنین سازمان امور مالیاتی وجود داشت، در نهایت این مشکل حل شد تا دو باشگاه دیگر بدهی مالیاتی نداشته باشند، همچنین یکی از ایرادهایی که AFC نسبت به دو باشگاه داشت، مالکیت مشترک آنها بود که این مسئله نیز حل شده است.

با وجود اینکه چندی پیش مسئله مجمع مشترک دو باشگاه برای ورود به فرابورس حل شد و هر کدام صاحب مجمع جداگانه ای شدند، اما بحث مالکیت آنها همچنان در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار داشت تا پس از واگذاری در فرابورس این موضوع نیز حل شود، بااین حال با واگذاری مالکیت باشگاه پرسپولیس به وزارت اقتصاد و دارایی و باشگاه استقلال به وزارت صنعت، معدن و تجارت این موضوع حل شده و به اطلاع کنفدراسیون فوتبال آسیا رسیده است.

برخی ایرادها و نواقص دیگر که مانع از دریافت مجوز حرفه ای دو باشگاه شده نیز در حال برطرف شدن است و تا پایان امشب از سوی باشگاه ها بارگذاری خواهد شد، با این شرایط باید دید AFC چه تصمیمی دراین باره می گیرد و آیا کورسوی امیدی برای بازگشت پرسپولیس و استقلال به آسیا وجود دارد یا خیر.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1279

به "مالک نو دو باشگاه استقلال و پرسپولیس معین شد، حل مشکل مالیاتی و ارسال مدارک به AFC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالک نو دو باشگاه استقلال و پرسپولیس معین شد، حل مشکل مالیاتی و ارسال مدارک به AFC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید