فرآیند ثبت&zwnjنام دارندگان سهام عدالت در سامانه سجام اعلام شد

به گزارش اخبار نجوم، خبرنگاران : تا به امروز بارها بر لزوم ثبت نام سهامداران عدالت در سامانه سجام تاکید شده است، اکنون فرآیند ثبت نام در این سامانه در اختیار مشمولان این سهام قرار گرفته است.

فرآیند ثبت&zwnjنام دارندگان سهام عدالت در سامانه سجام اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری بازارسرمایه ایران، مطابق با پیش بینی اجرا شده در مرحله نخست، برای ثبت نام بورس و سامانه سجام، متقاضیان می توانند عبارت سامانه سجام را در صفحه مرورگر خود جست و جو نموده یا به وسیله آدرس http://sejam.ir وارد صفحه اصلی شده و به بخش ثبت نام در سامانه مراجعه نمایند. در مرحله دوم، شماره تلفن همراهی که تحت مالکیت متقاضی قرار گرفته است، ثبت می گردد. پس از این مرحله، یک کد تایید به شماره تلفن همراه ثبت شده در سایت ارسال می گردد. بعد از ارسال کد، متقاضی با وارد کردن آن باید اطلاعات مربوط به کد ملی و نوع شخصیت را در سامانه وارد کند.

مرحله پنجم به انتخاب اصیل یا نماینده قانونی اختصاص دارد. پس از این مرحله، هزینه ثبت نام در سامانه برای متقاضی نمایش داده می گردد. مرحله هفتم، پرداخت هزینه به وسیله درگاه بانکی است. پس از عبور از هفت مرحله نخست، مشتری در مرحله هشتم به تکمیل اطلاعات خود می پردازد.

در این مرحله، شش فرم باید تکمیل گردد. این شش مرحله شامل ثبت اطلاعات هویتی و ارتباطی، درج کد بورسی، ثبت اطلاعات شغلی و اقتصادی و در آخر ثبت حساب های بانکی می گردد. پس از این در مرحله نهم سامانه وارد استعلام اطلاعات وارد شده از سوی مشتری می گردد. پاسخ استعلام مرحله جدیدی از فرآیند ثبت نام است. در صورتی که استعلام پیروز باشد به وسیله پیامک کد رهگیری ارسال می گردد در غیر این صورت مشکل موجود به مشتری به صورت پیامکی اطلاع داده می گردد. در واقع در مرحله دهم استعلام پیروز ورود به مرحله بعد را ممکن می سازد.

در مرحله یازدهم، انتخاب مرکز احراز هویت از سوی مشتری باید انجام گردد. در این مرحله مشتری دو گزینه پیش رو دارد. احراز هویت به صورت حضوری یا احراز هویت به صورت غیرحضوری. با انتخاب هر کدام از این گزینه ها، وارد مرحله دوازدهم شده است. در صورتی که مراجعه حضوری باشد به وسیله مراجعه به مراکز مربوطه می تواند به تکمیل این مرحله و دریافت کد ده رقمی اقدام کند و در صورتی که الکترونیکی باشد به وسیله وب و تلفن همراه. انتخاب هر کدام از این گزینه ها به تکمیل عملیات نهایی منجر می گردد در این مرحله تصویر چهره و امضا ثبت می گردد و کد بورسی به مشتری تحویل داده خواهد شد. سهامداران سهام عدالت در صورت احتیاج به اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 1569 تماس بگیرند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 690

به "فرآیند ثبت&zwnjنام دارندگان سهام عدالت در سامانه سجام اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرآیند ثبت&zwnjنام دارندگان سهام عدالت در سامانه سجام اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید