عراقچی: تمام اعضای کمیسیون مشترک برجام عزم و اراده به نتیجه رسیدن مذاکرات را دارند

به گزارش اخبار نجوم، زئیس هیئت مذاکره کننده ایران در وین با اشاره به اینکه هنوز بعضی مسائل مهم حل نشده باقی مانده اند، خاطر نشان کرد: مطمئن نیستم مذاکرات را بتوانیم به انتها برسانیم اما امکانش وجود دارد.

عراقچی: تمام اعضای کمیسیون مشترک برجام عزم و اراده به نتیجه رسیدن مذاکرات را دارند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و سرپرست هیئت مذاکره کننده ایران در وین، در پاسخ به سوال پرس تی وی مبنی بر این که چه مسائلی در این مذاکرات برای حل و فصل کردن باقی مانده اند، گفت: در دور آخر[دور پنجم] مذاکرات ما قادر بودیم پیش رفت های حائز اهمیتی داشته باشیم اما هنوز بعضی مسائل مهم حل نشده باقی مانده اند. بر این عقیده ام که ما جلسه کمیسیون مشترک را با عزم پایدار تمامی اعضا آغاز کردیم. فکر می کنم تمامی طرف ها در این مذاکرات به اندازه کافی جدیت به خرج می دهند و جدیت و عزمشان را به وضوح نشان داده اند و تمامی طرف ها مایلند مسائل مهم باقی مانده در اسرع وقت حل گردد و حتی مذاکرات در این دور به نتیجه برسند. نمی توانم بگویم که می توانیم در این دور از مذاکرات کارمان را به نتیجه برسانیم، اما امکانش وجود دارد.

عراقچی ادامه داد: این موضوع بستگی به این دارد که چقدر بتوانیم در زمینه مسائل مهم پیش رفت کنیم و طرف های دیگر چقدر آمادگی دارند تصمیم های سخت خودشان را بگیرند و بگذارند مسائل را حل کنیم. مسائل اصلی، مسائلی هستند که پیش رفتی در زمینه آن ها داشته ایم اما هنوز نمی توانیم بگوییم که پاسخی شفاف یا راهکاری شفاف برایشان داریم اما مطمئنم این بار می توانیم پیش رفت کنیم و اگر امکانش باشد مذاکرات را تکمیل کنیم که باید تکرار کنم که مطمئن نیستم مذاکرات را بتوانیم به سرانجام برسانیم اما امکانش وجود دارد.

عراقچی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا از نظر او طرف مقابل در مذاکرات، تصمیمات سیاسی لازم را گرفته است یا نه و آیا نشانه هایی از مصالحه برای به توافق رسیدن در این مرحله از مذاکرات وجود دارد یا نه، شرح داد: ما تازه مذاکرات را آغاز نموده ایم و این موضوعی است که باید دید روزهای آینده چه می گردد، چیزی که امروز در جلسه اول کمیسیون مشترک[از دورپنجم مذاکرات] دیدم، عزم واقعی از سوی تمامی اعضا برای به نتیجه رسیدن بود. پس ببینیم که اوضاع در روزهای آینده چگونه پیش می رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 982

به "عراقچی: تمام اعضای کمیسیون مشترک برجام عزم و اراده به نتیجه رسیدن مذاکرات را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: تمام اعضای کمیسیون مشترک برجام عزم و اراده به نتیجه رسیدن مذاکرات را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید