چین نشست کمیسیون مشترک برجام را پربار خواند

به گزارش اخبار نجوم، ایرنا نوشت: نمایندگی چین در سازمان ملل، نشست کمیسیون مشترک برجام در وین را که روز گذشته /سه شنبه / برگزار گردید یک نشست مفید در یک مقطع حساس و با اهمیت خواند.

چین نشست کمیسیون مشترک برجام را پربار خواند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

نمایندگی چین در سازمان ملل روز چهارشنبه در این پیغام اضافه نمود: همه شرکت کنندگان در کمیسیون مشترک برجام بر اهمیت حفظ توافق هسته ای ایران موسوم به برجام و اجرای کامل آن تاکید کردند.

در پیغام هیات نمایندگی چین در سازمان ملل که در توئیتر منتشر شد آمده است: این باور عمومی است که ایالات متحده نمی تواند فرایند بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران را تحت قطعنامه 2231 شورای امنیت شروع کند.

شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه ایران و گروه 1+4، روز سه شنبه 11 شهریور 1399 به ریاست مشترک عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین برگزار گردید تا گامی دیگر در راستای حفظ برجام برداشته گردد.

این نشست هر چند به تعبیر معاون وزیر خارجه ایران روتین و در ادامه جلسات کمیسیون مشترک برگزار گردید اما به خاطر همزمانی با وقایعی که در نیویورک می گذرد و کوشش هایی که آمریکا برای به اصطلاح برگرداندن قطعنامه های سابق شورای امنیت و به نوعی نابودی برجام در نیویورک انجام می دهد، ویژگی خاصی را پیدا نموده است.

آمریکا پس از نزدیک به 2 سال خروج از برجام و کارزارهای تبلیغاتی ناموفق جنگ با ایران، مدعی شده همچنان عضوی از توافق هسته ای است و می تواند از سازوکارهای موجود در این توافق و قطعنامه 2231 مرتبط با آن، علیه ایران استفاده کند.

وزیر امور خارجه آمریکا به تازگی خواهان بکارگیری سازوکاری در برجام شده که قطعنامه های لغو شده شورای امنیت بازگردانده گردد. این درخواست با مخالفت جمعی اعضای دائم و غیر دائم شورای امنیت روبرو شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 515

به "چین نشست کمیسیون مشترک برجام را پربار خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین نشست کمیسیون مشترک برجام را پربار خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید