شکار باورنکردنی تمساح غول پیکر نیل

به گزارش اخبار نجوم، اسب های آبی از خطرناک ترین موجودات دنیا هستند و هر چند کروکودیل شکارچی قهاری است اما کمتر پیش می آید که هوس خوردن اسب آبی به سرش بزند.

شکار باورنکردنی تمساح غول پیکر نیل

مهسا منصوری: یک کروکودیل غول پیکر، اسب آبی تازه متولد شده را در ماسای مارا در کنیا به دندان گرفته و می خورد. شگفت اینکه اسب های آبی معمولا طعمه کروکودیل ها نمی شوند و حتی می توان با قاطعیت گفت که کروکودیل جرات نزدیک شدن به این گیاهخواران بزرگ الجثه را ندارد.

فرانکی آدامسون، عکاس حیات وحش، از این حادثه از سواحل رودخانه مارا فیلمبرداری نموده است. او گفت:به طور کلی پذیرفته شده است که کروکودیل ها به یک اسب آبی بالغ نزدیک نمی شوند یا آنها را تهدید نمی نمایند، اما آنها فرصت طلب هستند و اگر امکانش باشد از فرصت برای ربودن نوزاد آن ها استفاده می نمایند. با این حال، این چیزی است که من تا به حال هرگز با چشمان خود ندیده بودم.

آدامسون گفت:کروکودیل قبلاً بچه اسب آبی را در آرواره هایش نگه داشته بود تا زمانی که من به آن نزدیک شدم و من کاملاً مطمئن بودم که از قبل مرده است. این سؤالاتی را در فکر من ایجاد کرد که آیا کروکودیل آن را کشته است یا اینکه او مرده متولد شده و کروکودیل لاشه آن را ربوده است زیرا بعداً دیدم که بند ناف بچه اسب آبی هنوز به آن متصل است.

به گفته آدامسون هیچ اسب آبی دیگری در این بخش از رودخانه وجود نداشت. کروکودیل ها سر خود را از این طرف به طرف دیگر می کوبند تا طعمه را به قطعات کوچکتر تبدیل نمایند. ظاهرا آدامسون حدود 45 دقیقه کروکودیل را با اسب آبی دیدن نموده است اما در این مدت کروکودیل هیچ قسمتی از لاشه را نخورده و در نهایت با غذای خود به پایین رودخانه شنا نموده است.

کروکودیل های نیل (Crocodylus niloticus) تا حدود 5 متر طول رشد می نمایند و به عنوان شکارچیان راس هرم غذایی، تهاجمی و فرصت طلب هستند. آنها به طور کلی از ماهی تغذیه می نمایند، اما پستانداران زمینی مانند گورخر، ایمپالا و گاومیش را نیز هدف قرار می دهند. اما اسب آبی بالغ (Hippopotamus amphibius) می تواند تا 5 متر طول و 4500 کیلوگرم وزن داشته باشد و به راحتی می تواند یک تمساح را بکشد. کروکودیل ها گاهی اوقات بچه های اسب آبی را شکار می نمایند، اما پس از آن در خطر حمله اسب آبی مادر قرار می گیرند.

  • دایناسورهای زنده ای که بر روی زمین قدم می زنند!/ عکس

  • ژن انسان مدرن در بدن نئاندرتال ها!

مطمئناً اغلب اوقات پیش نمی آید که بی رحم ترین و کارآمدترین شکارچیان راس بچه اسب های آبی را از مادرشان بربایند، آنها اغلب از اسب آبی دوری می نمایند زیرا می دانند یک اسب آبی خشمگین چقدر می تواند تهاجمی باشد، در واقع آن ها به میزان کروکودیل ها فرصت طلب هستند.

منبع: livescience

58323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مهر 1402 بروزرسانی: 27 مهر 1402 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1622

به "شکار باورنکردنی تمساح غول پیکر نیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار باورنکردنی تمساح غول پیکر نیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید