شرایط سخت تسهیلات بانکی ساخت خوابگاه متاهلی ، دانشگاه شریف امکان استفاده از تسهیلات را ندارد

به گزارش اخبار نجوم، استفاده از تسهیلات بانکی یکی از راهکار هایی است که در قانون بودجه برای توسعه خوابگاه های متاهلی در نظر گرفته شده؛ اما آنالیز های انجام شده نشان می دهد که تعداد کمی از دانشگاه ها توانستند از این تسهیلات استفاده نمایند.

شرایط سخت تسهیلات بانکی ساخت خوابگاه متاهلی ، دانشگاه شریف امکان استفاده از تسهیلات را ندارد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مهاجرت به کانادا از طریق کالج هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، در آنالیز هایی که از توسعه خوابگاه های متاهلی و مسائل و مسائل بر سر راه افزایش ظرفیت این خوابگاه ها در دانشگاه ها داشتیم به مسائل مهمی از جمله کمبود فضای فیزیکی، اختصاص نیافتن بودجه برای ساخت این خوابگاه ها و یا همراه نبودن مسئولین دانشگاه ها برای گسترش این خوابگاه ها بود.

اما مهمترین موضوعی که بیشتر دانشگاه ها به ویژه دانشگاه های عظیم و مادر با آن دست و پنچه نرم می نمایند موضوع کمبود بودجه است که دست خالی دانشگاه ها باعث شده که نتوانند طرح های عمرانی خود را به خصوص در زمینه خوابگاه ها به پیش ببرند.

استفاده از تسهیلات بانکی که درخواست آن از طرف دانشگاه ها به صندوق رفاه ارائه می گردد، نیز یکی از راهکار هایی است که در قانون بودجه برای توسعه خوابگاه های متاهلی در نظر گرفته شده، اما آنالیز های انجام شده نشان می دهد که تعداد کمی از دانشگاه ها توانستند از این تسهیلات استفاده نمایند.

دانشگاه شریف یکی از دانشگاه ها عظیم و مادر در کشور است که مشکل کمبود خوابگاه متاهلی دارد و فضای قابل توجهی برای اسکان دانشجویان متاهل ندارد. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار بود ظرفیت خوابگاه های متاهلی این دانشگاه توسعه پیدا کند.اما استفاده از تسهیلات بانکی به گونه ایست که معاون دانشجویی دانشگاه شریف ساخت و یا افزوده شدن خوابگاه جدید را با شرایط فعلی شرایط اقتصاد غیر ممکن دانست.

بیشتر بخوانید

خبر خوش دانشگاه شریف برای دانشجویان متاهل

فاطمی زاد، معاون دانشجویی دانشگاه شریف در مورد افزایش ظرفیت خوابگاه های متاهلی این دانشگاه گفت: شرایط اقتصادی و بودجه ای کشور به گونه ای است که دانشگاه ها نیز اوضاع بودجه ای مناسبی ندارند؛ بنابراین امکان افزایش ظرفیت و یا ساخت خوابگاه جدید را در امسال نداریم.

دانشگاه شریف امکان استفاده از تسهیلات بانکی را نداریم

وی در مورد استفاده از تسهیلات بانکی که از سوی صندوق رفاه به دانشگاه ها داده می گردد، افزود: تسهیلاتی که برای ساخت خوابگاه های متاهلی توسط مجلس تصویب شده است، قابل استفاده در هر شرایطی نیست.

فاطمی زاده ادامه داد: این تسهیلات باید آورده اقتصادی بیشتری داشته باشد که دانشگاه شریف امکان استفاده از آن را ندارد.

معاون دانشجویی دانشگاه شریف افزود: آورده ای که باید داشته باشد و قیمت مسکن و اجاره بها نمی تواند از این تسهیلات استفاده کند و امکان اضافه شدن خوابگاه وجود ندارد علی رغم اینکه با کمبود ظرفیت روبرو هستیم.

با این شرایط استفاده از تسهیلات بانکی برای دانشگاه ها کمی سخت به نظر می رسد و باید وزارت علوم در این زمینه تجدید نظری داشته باشد که دانشگاه ها بتوانند از این تسهیلات برای ساخت خوابگاه جدید استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 510

به "شرایط سخت تسهیلات بانکی ساخت خوابگاه متاهلی ، دانشگاه شریف امکان استفاده از تسهیلات را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط سخت تسهیلات بانکی ساخت خوابگاه متاهلی ، دانشگاه شریف امکان استفاده از تسهیلات را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید