سی ان ان: مخالفت با ترامپ صندلی وزیر دفاع آمریکا را متزلزل کرد

به گزارش اخبار نجوم، یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع مطلع در کاخ سفید گزارش داد صندلی وزیر دفاع آمریکا به دلیل مخالفت با رئیس جمهور این کشور در استفاده از نیروهای ارتش برای سرکوب معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس، متزلزل شده است.

سی ان ان: مخالفت با ترامپ صندلی وزیر دفاع آمریکا را متزلزل کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه خبری سی ان ان روز چهارشنبه به نقل از منابع مطلع در کاخ سفید گزارش داد که صندلی مارک اسپر وزیر دفاع این کشور در پی مخالفت وی با خواسته دونالد ترامپ مبنی بر استفاده از نیروهای ارتش آمریکا برای سرکوب معترضان به قتل جورج فلوید توسط پلیس، به خطر افتاده است.

یک منبع مطلع در کاخ سفید به سی ان ان گفته است که پیش از این تنش هایی بین مارک اسپر و دونالد ترامپ به دلیل اینکه ترامپ برای وزیر دفاع یعنی بالاترین مقام نظامی کابینه خود هیچ احترامی قائل نیست، وجود داشته است.

به گفته این منبع مطلع که سی ان ان نامش را فاش ننموده است، مارک اسپر تأثیر بسیار کمی در تصمیم گیری ها داشته و لزوماً دنباله رو مایک پامپئو وزیر امور خارجه بوده است و قطعاً اظهارات وی در نشست خبری امروز اوضاع را بدتر خواهد نمود.

سه نفر دیگر از افراد آشنا به مسائل داخلی کاخ سفید نیز به سی ان ان گفته اند که دونالد ترامپ و تنی چند از اعضای کابینه وی از جمله رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی نارضایتی خود را از اظهارات اخیر مارک اسپر ابراز داشته اند.

یکی از مقامات کاخ سفید در مصاحبه با سی ان ان مدعی شده است که نارضایتی ترامپ و بعضی دیگر از مقامات آمریکایی از اظهارات اخیر وزیر دفاع این کشور نه به دلیل محتوای اظهارات وی، بلکه به این دلیل بوده که او در یک محفل عمومی با نظر رئیس جمهور درباره استفاده از نیروی نظامی برای مهار اعتراضات در آمریکا مخالفت نموده است.

وزیر دفاع آمریکا درباره احتمال به کارگیری نیروهای ارتش این کشور برای سرکوب اعتراضات نیز گفت: گزینه استفاده از این نیروها همواره تنها به عنوان آخرین راه حل مطرح است. این گزینه تنها در اضطراری ترین و حساس ترین شرایط مورد استفاده قرار می گیرد. ما اکنون در این شرایط قرار نداریم و من از این گزینه حمایت نمی کنم.

دوشنبه گذشته یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان آغاز اعتراضات تا به امروز چندین بار به صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید نموده است. وی اصرار دارد که برای سرکوب اعتراضات، علاوه بر نیروهای پلیس و نیروهای گارد ملی آمریکا از نیروهای ارتش نیز استفاده کند.

ترامپ روز دوشنبه در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت های این کشور خاطرنشان کرد که دولتش میخواهد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به شدت سرکوب کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 367

به "سی ان ان: مخالفت با ترامپ صندلی وزیر دفاع آمریکا را متزلزل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: مخالفت با ترامپ صندلی وزیر دفاع آمریکا را متزلزل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید