حقیقات جمهوری خواهان در مورد لغو برخی تحریم های آمریکا علیه ایران

به گزارش اخبار نجوم، خبرگزاری خبرنگاران- گروهی متشکل از 33 قانونگذار جمهوری خواه آمریکا تحقیقات خود در مورد لغو برخی تحریم های آمریکا علیه ایران را آغاز کردند.

حقیقات جمهوری خواهان در مورد لغو برخی تحریم های آمریکا علیه ایران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری فری بیکن، گروهی متشکل از 33 قانونگذار جمهوری خواه کنگره آمریکا تحقیقات خود در مورد لغو برخی تحریم های آمریکا علیه ایران را در ماه جاری آغاز کردند. جمهوری خواهان می گویند لغو این تحریم ها در راستای برخی سیاست های تشویقی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای بازگرداندن ایران بر سر میز مذاکرات بوده است.

قانونگذاران جمهوری خواه مخالف هرگونه لغو تحریمی از سوی دولت آمریکا علیه ایران هستند و ادعا می کنند تهران باید بدون هیچ گونه پیش شرطی به توافقنامه هسته ای سال 2015 بازگردد.

برخی قانونگذاران جمهوری خواه آمریکا از جمله برایان استیل و جو ویلسون از وزارت خزانه داری آمریکا و از دولت بایدن خواسته اند تا ثابت کند تحریم های لغو شده اخیر تهران موجب توسعه برنامه های موشکی در ایران نخواهد شد.

قانونگذاران جمهوری خواه آمریکا همچنین در نامه ای خطاب به جو بایدن از رئیس جمهور آمریکا خواستند تدابیر سختگیرانه تری را برای مقابله با برنامه های تسلیحاتی و هسته ای ایران در نظر بگیرد.

در این نامه جمهوری خواهان به دولت بایدن 15 روز مهلت داده شده تا توضیحات خود را در مورد دلایل لغو برخی تحریم ها علیه تهران به کنگره ارائه دهد. برایان استیل در مصاحبه ای با خبرنگاران گفت: اقدامات اخیر دولت بایدن مبنی بر لغو برخی تحریم ها علیه ایران موجب نگرانی های جدی در زمینه امنیت داخلی آمریکا شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز در پاسخ به این نامه جمهوری خواهان گفت: حذف نام برخی شرکت های ایرانی مانند گروه صنعتی ماموت از لیست تحریم های آمریکا یک اقدام اداری بوده و هیچ ارتباطی به تغییر سیاست های واشنگتن در قبال ایران ندارد.

مقامات ایرانی بارها تاکید کرده اند ادامه مذاکرات در مورد پرونده هسته ای ایران فقط در صورت لغو تمامی تحریم های ظالمانه آمریکا امکان پذیر است.

رابرت مالی، کننده ویژه آمریکا در امور ایران نیز هفته گذشته بیان نمود واشنگتن آماده است تا تمام تحریم های اعمال شده در زمان دونالد ترامپ علیه ایران را لغو کند.

وزارت خزانه داری آمریکا تحریم های اعمال شده بر برخی گروه های صنعتی و تولیدی ایران را در تاریخ 8 اکتبر سال جاری میلادی لغو کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1193

به "حقیقات جمهوری خواهان در مورد لغو برخی تحریم های آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقیقات جمهوری خواهان در مورد لغو برخی تحریم های آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید