سفیر چین در وین: طرفین اختلافات خود را کاهش داده اند

به گزارش اخبار نجوم، تهران (پانا) -سفیر چین در آژانس بین المللی انرژی اتمی در توییتی مطرح نمود که شاهد تحقق تدریجی اجماع بر سر توافق هسته ای هستیم.

سفیر چین در وین: طرفین اختلافات خود را کاهش داده اند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، وانگ چون، سفیر چین در آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از خاتمه نشست کمیسیون مشترک برجام به خبرنگاران گفت: تمامی طرفین اختلافات خود را کاهش داده اند و ما شاهد تحقق تدریجی اجماع هستیم.

به گزارش ایسنا، انریکه مورا، دبیر سیاسی سرویس اقدامات خارجی اتحادیه اروپا و رئیس جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام در وین، پس از خاتمه نشست در بیانیه ای بیان کرد: شرکت کنندگان در جلسه از منظر بازگشت احتمالی آمریکا به برجام، یک ارزیابی کلی از مذاکرات اجرا شده در سطوح متعدد از زمان آخرین جلسه کمیسیون مشترک انجام دادند و درباره شیوه های اطمینان یافتن از بازگشت به اجرای کامل و موثر آن گفت و گو کردند. توضیحاتی درباره فعالیت دو کارگروه تشکیل شده کارشناسان در زمینه لغو تحریم ها و اقدامات اجرایی هسته ای به کمیسیون مشترک ارائه شد و حاضران در جلسه تبادل نظرهای سازنده و نتیجه بخش را مورد توجه قرار دادند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در پی بیانیه مشترک وزرای امور خارجه برجام در 21 دسامبر، شرکت کنندگان در جلسه بر عزمشان برای پیگیری بیشتر کوشش های دیپلماتیک تاکید کردند. هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام تماس های جداگانه اش را با شرکای برجام و آمریکا ادامه خواهد داد.

همچنین در این بیانیه مطرح شد: گروه های کارشناسان کمیسیون مشترک برجام به فعالیتشان ادامه می دهند و موافقت نموده اند که طی هفته بعد دوباره در وین گردهم بیایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 911

به "سفیر چین در وین: طرفین اختلافات خود را کاهش داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین در وین: طرفین اختلافات خود را کاهش داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید