سرخابی ها باز هم پشت دروازه بورس ماندند

به گزارش اخبار نجوم، تهران (پانا) - وعده بورسی شدن استقلال و پرسپولس در شهریور امسال نیز تحقق نیافت تا این ماه نیز به یک دهه انتظار برای عرضه سهام دو تیم محبوب پایتخت اضافه گردد.

سرخابی ها باز هم پشت دروازه بورس ماندند

به گزارش ایسنا، حدود یک دهه است که بر اساس اصل 44 قانون اساسی و کاهش تصدی گری دولت با هدف خصوصی سازی، موضوع واگذاری سرخابی ها مطرح شد تا علاوه بر توسعه خصوصی سازی، زمینه ای برای ایجاد شفافیت و پاسخگویی هر چه بیشتر باشگاه ها فراهم آید.

دهه ای که پر از وعده و وعید مسئولان برای رخ دادن این اتفاق بوده اما تا کنون پای استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه باز نشده است. این درحالی است که آخرین وعده ای که برای فرابورسی شدن این دو تیم اعلام شده بود، شهریورماه بود اما اکنون با وجود گذشت 10 روز از این ماه، خبری از این واگذاری نیست.

حتی اعلام شده بود که به باشگاه استقلال علاوه بر مجموعه ورزشی مرغوب کار، کمپ مرحوم حجازی و به پرسپولیس علاوه بر استادیوم درفشی فر، مجموعه ورزشی شهدای گمنام هم تخصیص داده گردد. درواقع به هر دو باشگاه دو مجموعه ورزشی داده شد. البته این دو مجموعه آخر، نیازمند این بود که که مجوز آن ها به استناد ماده 117 قانون محاسبات عمومی از هیات وزیران اخذ گردد که دراین خصوص وزیر ورزش به دولت پیشنهاد داده بود اما مصوبه ای از سوی دولت در این زمینه تا کنون اعلام نشده است.

در خصوص بحث درآمدزایی باشگاه های استقلال وپرسپولیس نیز اعلام شده بود که پرسپولیس سال گذشته قراردادی را با اسپانسر منعقد نموده بود. پس از تغییرات مدیریتی طی الحاقیه ای به این قرارداد، تعیین شد کف درآمدی باشگاه پرسپولیس از محل اسپانسری 110 میلیارد تومان طی سال است و می تواند بیشتر هم باشد. کف درامدی باشگاه استقلال هم طبق قراردادی که با اسپانسر امضا نموده، سالانه تقریبا 50 میلیارد تومان است.

با وجود اینکه به نظر می رسد برای هر چالش واگذاری، راه حلی در نظر گرفته شده است اما باز هم سرخابی ها پشت دروازه ورود به بورس ماندند. اتفاقی که تعیین نیست به دلیل شفاف نبودن صورت های اقتصادی دو باشگاه است یا تعیین نبودن اهلیت خریداران حقیقی و حقوقی.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 556

به "سرخابی ها باز هم پشت دروازه بورس ماندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرخابی ها باز هم پشت دروازه بورس ماندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید