ثبت نام وام 12 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی کی آغاز می گردد؟

به گزارش اخبار نجوم، آخرین دوره ثبت نام وام ضروری12 میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی اردیبهشت ماه امسال انجام شد. تسهیلاتی که با نرخ سود 4 درصد پرداخت می گردد و اقساط بازپرداخت آن 36 ماهه است. اما پس از آن دیگر خبری از ثبت نام وام ضروری نشد. حالا بعضی از رسانه ها و کاربران فضای مجازی ادعای ثبت نام دوباره این تسهیلات را مطرح نموده اند.

ثبت نام وام 12 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی کی آغاز می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، اما آنالیز سایت رسمی صندوق بازنشستگی کشوری نشان می دهد که همچنان درگاه وام ضروری بسته است و خبری هم ثبت نام وام ضروری12 میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی نیست.

البته به نظر می رسد که شکل گرفتن ادعای ثبت نام وام ضروری12 میلیون تومانی به دلیل صحبت های اخیر احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد باشد.

جزئیات پرداخت 3 هزار میلیارد تومان وام به بازنشستگان صندوق کشوری

هفته قبل بود که خاندوزی اعلام نمود هیئت مدیره بانک صادرات با پیشنهاد او برای پرداخت 700 میلیارد تومان برای پرداخت وام قرض الحسنه و 2 هزار 300 میلیارد تومان وام مرابحه شش درصد موافقت نموده است.

طبق گفته وزیر اقتصاد، قرار است که این وام بدون ضامن به بازنشستگان کشوری پرداخت گردد. البته او جزئیات بیشتری از این تسهیلات را اعلام نکرد و تشریح آن را به مدیران بانک صادرات واگذار کرد.

با این وجود هنوز معین نیست که مدیران این بانک باز هم تسهیلات را در قالب 12 میلیون تومان به بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت می نمایند یا خیر. اما به نظر می رسد که مبلغ وام قرض الحسنه به دلیل محدودیت اعتبار کمتر از مقدار وام مرابحه باشد.

در خصوص زمان ثبت نام این وام نیز هنوز مسئولان صندوق بازنشستگی کشوری و بانک صادرات جزئیاتی را منتشر ننموده اند، اما احتمالا در روزهای آینده ریز جزئیات این وام نیز اعلام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1426

به "ثبت نام وام 12 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی کی آغاز می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام وام 12 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی کی آغاز می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید