توضیحات ظریف درباره دستاوردهای سفر به مسکو و همکاری برای ساخت یا خرید واکسن کرونا

به گزارش اخبار نجوم، وزیر امور خارجه کشورمان که به مسکو رفته در جمع خبرنگاران تاکید نمود که این سفر، دستاوردی زیادی از جهت همکاری های دوجانبه و چندجانبه منطقه ای داشته است.

توضیحات ظریف درباره دستاوردهای سفر به مسکو و همکاری برای ساخت یا خرید واکسن کرونا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی خود با خبرنگاران ایرانی در جریان سفر به روسیه در پاسخ به سوالی در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر احتمال انتخاب رابرت اقتصادی به عنوان نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران و نظر تهران در این ارتباط گفت: آنچه که برای ما مهم است افراد نیستند. آقای اقتصادی در مذاکرات هسته ای حضور داشتند. مانند بسیاری دیگر از اعضای تیم آقای بایدن. آنچه که برای ما اهمیت دارد و به آن توجه می کنیم رفتار دولت بایدن و حذف عملی تحریم هایی است که در دوران ترامپ به ایران تحمیل شده است و اگر رفتاری را از دولت جدید آمریکا ببینیم در برابر آن عکس العمل نشان می دهیم.

وی در خصوص همکاری های ایران و روسیه در زمینه فراوری واکسن کرونا گفت: تا به امروز با همت وزارت بهداشت و کوشش ویژه سفارت ایران در روسیه گفت وگوهای خوبی بین دو کشور در ارتباط با این مورد انجام شده است و امیدواریم بتوانیم در زمینه خرید واکسن اسپوتنیک و همچنین فراوری مشترک واکسن بین دو کشور هر چه زودتر به نتیجه برسیم و کار را در این زمینه به پیش ببریم.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان همچنین در ارتباط با موافقتنامه امضا شده بین وی و وزیر امور خارجه روسیه در زمینه امنیت سایبری اظهار کرد: همکاران من و آقای لاوروف در وزارت خارجه های دو کشور چندین ماه و شاید بیش از یک سال در خصوص همکاری بین المللی در حوزه امنیت سایبری با یکدیگر گفت وگو و رایزنی نموده بودند. ما در ایران مجموعه ای از همه دستگاه های ذیربط در داخل دولت و خارج از دولت با همکاری وزارت ارتباطات و سایر دستگاه ها در این حوزه فعالیت می نمایند. موضوعی که یکی از حوزه های مهم همکاری های بین المللی است. ما امروز توانستیم این سند را امضا کنیم.

ظریف ادامه داد: سند همکاری های فرهنگی بین ایران و روسیه نیز مراحل نهایی خود را طی نموده است و انشالله همکاران ما در اولین فرصت که یکدیگر را دیدار نمایند می توانند آن را امضا نمایند.

ظریف همچنین در خصوص نتایج سفر خود به روسیه گفت: این سفر، سفر پردستاوردی از جهت همکاری های دوجانبه و چندجانبه منطقه ای به ویژه در حوزه قفقاز بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 779

به "توضیحات ظریف درباره دستاوردهای سفر به مسکو و همکاری برای ساخت یا خرید واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات ظریف درباره دستاوردهای سفر به مسکو و همکاری برای ساخت یا خرید واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید