تماس با خانواده هایی که کودکشان را در مدرسه ثبت نام نکرده اند

به گزارش اخبار نجوم، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، اقدامات این سازمان برای جلوگیری از بازماندگی از تحصیل بچه ها کار و خیابان را تشریح کرد.

تماس با خانواده هایی که کودکشان را در مدرسه ثبت نام نکرده اند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اقامت تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

حبیب الله مسعودی فرید در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط بچه ها کار و خیابان شناسایی شده لازم التعلیم بیان نمود: وزارت آموزش و پرورش محوریتی به نام انسداد مبادی بی سوادی داشته است که در این طرح دستگاه های مختلفی از جمله وزارت رفاه، سازمان بهزیستی، کمیته امداد، بنیاد برکت، سازمان برنامه و بودجه و ... مشارکت داشته اند.

وی با اشاره به طرح انسداد مبادی بی سوادی گفت: در این راستا وزارت رفاه کد ملی بچه های که زمان تحصیل آنها فرا رسیده است اما نامشان در مدرسه نیست را شناسایی نموده و به وسیله سمن های همکار با وزارت رفاه، با خانواده کودک تماس می گیرند؛ بعضی از این بچه ها که مددجوی سازمان بهزیستی هستند به سازمان بهزیستی ارجاع داده می شوند و بهزیستی آنها را آنالیز می نماید که در حوزه اجتماعی پیگیری هایی به وسیله سازمان بهزیستی صورت گرفته است و تعداد زیادی از این بچه ها به مدرسه برگشته اند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین شرایط بچه ها معلول بازمانده از تحصیل نیز مورد به مورد آنالیز می گردد. سازمان برنامه و بودجه نیز جلسات خوبی با وزارت رفاه داشته است که اگر کودکی به دلیل مسائل مالی و معیشتی از تحصیل بازمانده است، به آنها یاری کند.

مسعودی فرید با بیان اینکه بچه ها کار و خیابانی که تحت پوشش ما باشند، حمایت های لازم را از آنها انجام می دهیم، گفت: بچه ها غیر ایرانی که اقامت ندارند مسائل شان متفاوت است. بچه ها ایرانی که به دلیل مسائل معیشتی از تحصیل بازمانده باشند سازمان بهزیستی آنها را یاری می نماید و به مدرسه بازمی گرداند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 535

به "تماس با خانواده هایی که کودکشان را در مدرسه ثبت نام نکرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس با خانواده هایی که کودکشان را در مدرسه ثبت نام نکرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید