تصویب 3 روش فروش خودرو ، قیمت ها در بازار شکسته خواهد شد

به گزارش اخبار نجوم، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن گفت: از این پس فروش فوق العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید، سه روش فروش خودرو خواهد بود و بر این اساس 60 درصد از تولید خودروسازان به ایفای تعهدات جاری و معوق اختصاص می یابد.

تصویب 3 روش فروش خودرو ، قیمت ها در بازار شکسته خواهد شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مهدی صادقی نیارکی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: فروش فوق العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید سه روش فروش خودرو از این پس خواهد بود لذا 60 درصد از تولید خودروسازان به ایفای تعهدات جاری و معوق اختصاص خواهد یافت و مابقی در قالب فروش فوق العاده و پیش فروش به متقاضیان واگذار خواهد شد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: در فروش فوق العاده حداکثر 3 ماه خودرو به متقاضی تحویل خواهد شد و بر این اساس سایت فروش خودرو یک هفته باز است و تمامی متقاضیان قادر به ثبت نام و واریز وجه خواهند بود. البته متقاضیانی که در سه سال گذشته در فرآیند فروش شرکت ها حضور نداشته اند اجازه ثبت نام خواهند داشت.

* برای فروش خودرو های پر متقاضی قرعه کشی انجام خواهد شد

وی اضافه نمود: این روش در طول سال ادامه خواهد داشت و متناوباً فروش فوق العاده خواهیم داشت، اما بعد از تمام مراحل ثبت نام اگر تعداد ثبت نام کنندگان متناسب به سهمیه اختصاص گرفته برای فروش باشد، بدون سود مشارکت و سه ماهه خودرو تحویل داده خواهد شد، اما اگر تعداد ثبت نام کنندگان بیش از خودرو ها باشد فرآیند قرعه کشی با حضور مراجع نظارتی در شرکت های خودروساز انجام می شود.

نیارکی اضافه نمود: لذا متقاضیانی که ثبت نام کرده و واریز وجه انجام داده اند، اما نام آن ها در قرعه کشی نبوده است می توانند وجه خود را دریافت کرده و یا وجه واریزی را برای فروش های بعدی استفاده کنند.

* قیمت ها در بازار خودرو شکسته خواهد شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: در فرآیند پیش فروش مجدد سایت باز می شود ضمن اینکه سود مشارکت نیز صفر خواهد بود و صرفا برای مصرف کننده خودرو در نظر گرفته شده است.

وی با تأکید بر اینکه مردم نباید در فضای هیجانی وارد بازار خودرو شوند، گفت: قیمت ها شکسته خواهد شد.

نیارکی اضافه نمود: روش مشارکت در تولید خودرو متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 353

به "تصویب 3 روش فروش خودرو ، قیمت ها در بازار شکسته خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب 3 روش فروش خودرو ، قیمت ها در بازار شکسته خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید