تبدیل کاغذ به تبلت با فرمول جدید چاپ

به گزارش اخبار نجوم، به گفته مارتینز، این نوآوری می تواند به ساخت راحت تر حسگر های فشار یاری کند که نیازی به باتری خارجی ندارند، زیرا انرژی را از تماس با کاربر به دست می آورند.

تبدیل کاغذ به تبلت با فرمول جدید چاپ

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت آنلاین چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

پژوهشگران دانشگاه پردو، فناوری جدیدی ابداع نموده اند که به ورقه های کاغذ این امکان را می دهد تا مانند تبلت، موسیقی پخش نمایند و هوشمند باشند. پژوهشگران دانشگاه پردو (Purdue University)، فناوری جدیدی ابداع نموده اند که می تواند ورقه های کاغذی را به رابطی برای پخش موسیقی تبدیل کند و حتی بسته بندی های غذا را به حالت تعاملی درآورد.

آن ها در این پژوهش، یک فرآیند ساده چاپ ابداع نموده اند که می تواند هر نوع کاغذ یا بسته بندی مقوایی را به صفحه کلید یا هر نوع رابط ساده دیگر میان انسان و ماشین تبدیل کند. رامسس مارتینز (Ramses Martinez)، استادیار بخش مهندسی صنعتی دانشگاه پردو گفت: این نخستین بار است که یک ابزار الکترونیکی مبتنی بر ورقه کاغذ معرفی می گردد.

وی اضافه نمود: ما روشی ارائه داده ایم که کاغذ را به دافع آب، روغن و غبار تبدیل می نماید. برای این کار، ما کاغذ را با لایه ای از مولکول ها پوشاندیم تا امکان چاپ چندین لایه از مدار ها را روی کاغذ فراهم کنیم. به گفته مارتینز، این نوآوری می تواند به ساخت راحت تر حسگر های فشار یاری کند که نیازی به باتری خارجی ندارند، زیرا انرژی را از تماس با کاربر به دست می آورند.

این فناوری، با فرآیند های متداول چاپ عظیم مقیاس، سازگاری دارد و شاید بتوان به سادگی از آن برای تبدیل بسته بندی های مقوایی یا کاغذ به بسته بندی های هوشمند یا رابط هوشمند میان انسان و ماشین استفاده کرد. مارتینز ادامه داد: این فناوری می تواند به کاربر یاری کند تا با آنالیز بسته بندی هوشمند غذا، از سالم بودن آن مطمئن گردد.

وی اضافه نمود: همچنین ما در این آنالیز نشان داده ایم که ورقه های ساده یک دفترچه را می توان به یک رابط پخش موسیقی تبدیل کرد تا کاربر با یاری آن، امکان پخش موسیقی و تغییر سطح صدا را داشته باشد.

این پژوهش، در مجله Nano Energy به چاپ رسید.

منبع: فرادید
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 520

به "تبدیل کاغذ به تبلت با فرمول جدید چاپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل کاغذ به تبلت با فرمول جدید چاپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید