بیشترین میزان صادرات به چین، تجهیزات پزشکی در صدر صادرات

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران، مرضیه شاوردی امروز در رویداد یکشنبه های صادراتی با موضوع تجهیزات پزشکی که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید، گفت: بر اساس آمارها میزان صادرات کشور در سال99 حدود 5.6 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال 98 حدود 46 درصد افزایش داشته است.

بیشترین میزان صادرات به چین، تجهیزات پزشکی در صدر صادرات

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

وی ادامه داد: ایران با 15 کشور مرز مشترک خشکی و آبی دارد و کل احتیاج وارداتی کشورهای هم مرز ایران 50 میلیارد دلار برآورد شده اما توان صادراتی ایران برابر 445 میلیون دلار است که نشان می دهد کشور ما، از این ظرفیت صادراتی به خوبی بهره نبرده است.

مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی، با تاکید بر اینکه این صندوق درصدد است تا با حمایت از شرکت های دانش بنیان بتوانند با کمترین هزینه به بازارهای جهانی وارد گردد، گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی با برگزاری این رویداد زمینه صادرات شرکتهای دانش بنیان را فراهم می نماید.

شاوردی ادامه داد: به صورت کلی، بیشترین میزان صادرات 9.8 میلیارد دلار به کشور چین بوده و بعد از آن، عراق، امارات، افغانستان و ترکیه از مقاصد صادراتی ایران بوده است.

به گفته شاوردی، 56 درصد صادرات کشور در حوزه تجهیزات پزشکی، دارویی و فراوردهای آن بوده که شامل 17 درصد لوازم پزشکی، 14 درصد تجهیزات پزشکی و 13 درصد تجهیزات محافظت شخصی بوده است.

وی ادامه داد: 5 کشور اولی که تجهیزات پزشکی، دارویی و فراوردهای ایرانی به آنها صادر شده آلمان، امریکا، سوئیس، هلند و بلژیک بوده است.

شاوردی، ادامه داد: در نمایشگاه تجهیزات پزشکی ترکیه 14 شرکت دانش بنیان ایرانی با حمایت 90 درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی حضور می یابند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 981

به "بیشترین میزان صادرات به چین، تجهیزات پزشکی در صدر صادرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین میزان صادرات به چین، تجهیزات پزشکی در صدر صادرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید