بیانیه تند پ ک ک علیه ترکیه

به گزارش اخبار نجوم، به دنبال شدت دریافت حملات ترکیه علیه مواضع گروه پ ک ک در شمال عراق، این گروه ازدفع حملات و پاکسازی منطقه از وجود نیروهای ارتش ترکیه اطلاع داد.

بیانیه تند پ ک ک علیه ترکیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، همزمان با شدت دریافت حملات ارتش ترکیه علیه مواضع گروه پ ک ک (حزب کارگران کردستان)، این گروه یکشنبه تاکید نمود اشغال کردستان عراق شکسته خواهد شد و آزادی پایدار رخ خواهد داد.

به نوشته روزنامه انگلیسی مورنینگ استار دربیانیه پ ک ک خطاب به دولت ترکیه آمده است: دشمن فاشیست و نسل کش می تواند هرکاری که بخواهد انجام دهد، اما از مغلوب شدن نجات نخواهد یافت و انتها در مقابله با چریک های انقلابی و مقاوم ما در زباله دان تاریخ قرار خواهند گرفت.

پ ک ک در بیانیه خود اضافه نموده که حمله نظامیان ترکیه را در کوه های زاپ و زاگرس دفع و تمام اشغالگران از منطقه کردستان عراق بیرون خواهد راند.

این در حالی است که وزیر دفاع ترکیه یکشنبه از عملیات ضد تروریستی نیروهای مسلح این کشور علیه مواضع عناصرپ ک ک (حزب کارگران کردستان) در شمال عراق اطلاع داد. حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه که به همراه مقام های بلند پایه نظامی در پایگاهی در شمال عراق رفته بود، گفت که طی این حمله 44 عضو گروه پ ک ک دستگیر، مجروح یا کشته شدند. وزیر دفاع ترکیه اضافه نمود که عملیات در مناطق مورد نظر با موفقیت ادامه خواهد داشت.

ارتش ترکیه از 23 آوریل عملیاتی را در شمال عراق نزدیک مرزهای ترکیه علیه مواضع عناصر پ ک ک انجام داد. نیروهای این گروه اغلب از شمال عراق برای پنهان شدن و انجام عملیات در ترکیه بهره می جویند.

ترکیه مدت هاست به بهانه مقابله با پ ک ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است.گروه پ ک ک که در 35 سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می گردد. ترکیه می گوید که شبه نظامیان پ ک ک مسئول مرگ بیش از 40 هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و بچه ها هستند.

وزارت دفاع ترکیه چهارشنبه گذشته نیز خاطرنشان کرد که جنگنده های ارتش ترکیه به نیروهای پ ک ک مستقر در شمال عراق حمله کردند.

یک مقام وزارت دفاع ترکیه گفت که این عملیات مطابق برنامه از قبل ریخته شده علیه نیروهای پ ک ک انجام شد. در این عملیات جنگنده های اف-16، پهپادها و بالگردهای نظامی در منطقه متینا واقع در کوههای استان دهوک در شمال عراق عملیات انجام دادند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 979

به "بیانیه تند پ ک ک علیه ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه تند پ ک ک علیه ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید