بازار کار کدام مشاغل در آینده بیشتر است؟

به گزارش اخبار نجوم، مجله فوربس در گزارشی به شغل هایی پرداخته که درآینده احتمالا بازار کار خوبی خواهند داشت.

بازار کار کدام مشاغل در آینده بیشتر است؟

به گزارش یورو نیوز؛ در آمریکا با توجه به بازگشت این کشور به توافق پاریس، بعضی شغل ها به شدت پرطرفدار خواهند شد و احتمالا بعضی مشاغل هم دچار رکود می شوند.

یکی از کسب و کار هایی که احتمال رونق آن به دلایل زیست محیطی زیاد است؛ تبدیل زباله به انرژی است. میلیون ها کیلوگرم زباله در آمریکا با فناوری جدید می توانند انرژی فراوری نمایند یا دوباره به چرخه مصرف بازگردد.

خودرو های الکتریکی یکی دیگر از کسب کار هایی است که بشدت رشد خواهد داشت شاید تسلا به همین دلیل توانسته در مدت کمی از خودروسازان سنتی جلو بزند.

ساخت و ساز پایدار یکی دیگر از کسب کار هایی است که احتمال پیشرفت بالایی دارد. بتن آلی، که خود را ترمیم می نماید، یا بتن هایی که کمتر به طبیعت آسیب وارد می نمایند از این جمله هستند.

در آینده کسب و کار های وابسته به ژنتیک هم رشد قابل توجهی خواهد داشت.

رباتیک و توسعه هوش مصنوعی از کار های آینده دار است. هم اکنون پردازنده های قدرتمندی در حال ساخت است و بسیاری از کار ها در آینده توسط هوش مصنوعی انجام می گردد. ربات ها هم در این زمینه پیشرفت زیادی خواهند کرد. در این بخش طراحی، برنامه نویسی، ساخت و نهادینه سازی تمام این ربات ها باعث ایجاد میلیون ها شغل می گردد.

رایانه های جدید در حال تحول هستند و رایانش کوانتومی از جمله این تحول ها محسوب می گردد این رایانه ها می توانند مسائلی که هم اکنون سال ها طول می کشد حل شوند را چند روزه حل نمایند. با توسعه این رایانه ها توسعه الگوریتم ها هم مهمتر از امروز خواهند شد در اصل الگوریتم ها در آینده بخش زیادی ازجهان را اداره خواهند کرد.

در زمینه فضا هم در سال های آینده برنامه های بزرگی در دست اجرا است که سفر انسان به مریخ از آن جمله است توسعه فضاپیما های جدید و موتور های آن ها از جمله کسب و کار های رو به رشد خواهد بود.

بازی های رایانه ای و صنعت ساخت بازی ها هم گسترش قابل توجهی خواهد یافت دیگر این روز ها با موبایل هم می توان بسیاری از بازی های رایانه ای را انجام داد که این به معنی بازاری چند میلیارد نفری است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 793

به "بازار کار کدام مشاغل در آینده بیشتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار کار کدام مشاغل در آینده بیشتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید