اعمال افزایش حقوق 1402برای کارگران و بازنشستگان، زمان واریز مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین

به گزارش اخبار نجوم، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش حداقل 27 درصدی حقوق در امسال در احکام کارگران بخش خصوصی و دولتی اعمال شده گفت: پرداخت حقوق فروردین بازنشستگان کشوری با اعمال افزایش، طبق قانون مصوب مجلس صورت گرفت. این افزایش در احکام حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز اعمال شده است و از اردیبهشت پرداخت خواهد شد. مابه التفاوت ناشی از افزایش حقوق فروردین نیز با حقوق اردیبهشت پرداخت می گردد.

اعمال افزایش حقوق 1402برای کارگران و بازنشستگان، زمان واریز مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین

به گزارش ایسنا، سیدصولت مرتضوی با اشاره به بسته های حمایتی این وزارتخانه برای جامعه هدف بازنشستگان و بیمه شدگان گفت: بالغ بر 14.5 میلیون بیمه شده اصلی داریم و شمار مجموع بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به حدود شش میلیون نفر می رسد.

وی اضافه نمود: برای جامعه هدف مذکور تمهیدات لازم بهداشتی و درمانی به عمل آمده است و تمام بیمه شدگان تامین اجتماعی در مراکز ملکی که متعلق به سازمان تامین اجتماعی هستند تحت درمان قرار گرفته و درمان و دارویشان در سه سطح رایگان است. بعلاوه اگر به مراکز درمانی وزارت بهداشت مراجعه نمایند فرانشیز 10 درصدی از آن ها اخذ می گردد که در کوششیم همین را نیز به حداقل برسانیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه نمود: بازنشستگان بالای 65 سال در تمام سطوح و مراکز درمانی درمان در هر سه سطح رایگان درمان می شوند. مراجعات سرپایی، مراجعات کلینیکی و پاراکلینیکی و مراجعات بستری این سه سطح هستند.

مرتضوی با اشاره به اینکه همیشه کوشش می گردد تا به فراخور وسع مالی نسبت به افزایش حداقل حقوق جامعه هدف اقداماتی انجام دهیم گفت: برای آتیه کارگران اقدامات خوبی انجام می گردد و از حق بیمه ای که می پردازند 23 درصد آن را کارفرما تقبل می نماید که برای آتیه بازنشستگی ذخیره می گردد.

وی ادامه داد: برای راه اندازی تعاونی های مسکن کوشش می کنیم. بخش قابل توجهی از هدف ما مسکن دار شدن قشر کارگر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که مقدار افزایش حقوق کارگران 27 درصد اعلام شد، بازنشستگان چه طور و آیا در احکام حقوقی اعمال شده است؟ گفت: همه ساله به استناد تبصره های 1 و 2 ماده 41 قانون کار، جامعه ای متشکل از نمایندگان کارگران، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیل شورای عالی کار تشکیل جلسه می دهند و ساعات طولانی در حال رایزنی هستند تا به تصمیمی برسند.

مرتضوی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اضافه نمود: سال جاری درباره حداقل حقوق و دستمزد، شورای عالی کار به اتفاق آرا به تصمیم نهایی رسید؛ صورتجلسه به امضای همه طرفین رسید و حداقل حقوق بالغ بر 27 درصد رشد یافت. حداقلی بگیران ما 13.5 درصد از کل جامعه کارگری مان را دربرمی گیرند. حقوق حداقلی بگیران برای مثال کسانی که ابتدای استخدام و به کارگیری هستند 27 درصد افزایش یافت که نسبت به سال گذشته که 57 درصد بود تعدیل داشت و کوشش شد تلفیقی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه این افزایش در احکام کارگران بخش خصوصی و دولتی اعمال شد گفت: پرداخت به بازنشستگان کشوری با اعمال افزایش، طبق قانون مصوب مجلس صورت گرفت. این افزایش در احکام حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز اعمال شده است و از اردیبهشت پرداخت خواهد شد. مابه التفاوت ناشی از افزایش حقوق فروردین نیز با حقوق اردیبهشت پرداخت می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1402 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1562

به "اعمال افزایش حقوق 1402برای کارگران و بازنشستگان، زمان واریز مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال افزایش حقوق 1402برای کارگران و بازنشستگان، زمان واریز مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید