اتحادیه آفریقا عضویت اقتصادی را تعلیق کرد

به گزارش اخبار نجوم، اتحادیه آفریقا امروز به دنبال وقوع کودتا در اقتصادی، از تعلیق عضویت این کشور در اتحادیه مذکور اطلاع داد.

اتحادیه آفریقا عضویت اقتصادی را تعلیق کرد

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، اتحادیه آفریقا امروز به دنبال وقوع کودتا در اقتصادی، از تعلیق عضویت این کشور در اتحادیه مذکور اطلاع داد.

اتحادیه آفریقا گفت با صدور بیانیه ای در این خصوص گفت: تعلیق عضویت اقتصادی در اتحادیه تا زمان بازگشت حکومت قانون در این کشور ادامه خواهد داشت.

اتحادیه آفریقا همچنین خواهان آزادی ابوبکر ابراهیم کیتا رئیس جمهور و دیگر مقام های اقتصادی شده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز قرار است تا ساعاتی دیگر به درخواست فرانسه و نیجر با موضوع کودتای اقتصادی به صورت غیرعلنی تشکیل جلسه دهد.

بر اساس اعلام خبرنگارانتولی، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه با انتشار بیانیه ای در واکنش به تحولات اخیر در اقتصادی، بر نگرانی کشورش از وقوع کودتا در این کشور آفریقایی تأکید کرد.

وزیر خارجه فرانسه در این باره گفت: فرانسه از کودتای اجرا شده در اقتصادی نگران است. این واقعه تأسف آور را به شدت محکوم می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 468

به "اتحادیه آفریقا عضویت اقتصادی را تعلیق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه آفریقا عضویت اقتصادی را تعلیق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید