آیا تاکسی ها می توانند وارد خط ویژه شوند؟

به گزارش اخبار نجوم، رئیس کمیسیون حمل ونقل شورای شهر تهران در مورد امکان تردد تاکسی ها در خطوط ویژه توضیحاتی ارائه کرد و گفت: استفاده تاکسی و خودروهای پرمسافر از خطوط ویژه بی آر تی در یک مقطعی مطرح شد؛ اما نیازمند کار تخصصی است.

آیا تاکسی ها می توانند وارد خط ویژه شوند؟

سید جعفر تشکری هاشمی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد استفاده تاکسی و خودروهای پرمسافر از خطوط بی آر تی برای کنترل ترافیک گفت: خطوط اتوبوس های تندور، ایزوله هستند و دسترسی به محل تقاضای تاکسی و خودروها ندارند.

وی با بیان اینکه تاکسی ها می توانند در هر محلی مسافر خود را سوار یا پیاده کنند در حالی که خطوط اتوبوس تندور با موانعی جداسازی شده و جز در ایستگاه های تعیین شده امکان توقف وجودندارد، اضافه کرد: پس عملا شرایط ورود و تردد تاکسی ها و خودروهای پر مسافر از داخل خطوط بی. آر.تی فراهم نیست و این ورود می تواند موجب کاهش ایمنی و افزایش تصادفات شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به ازدحام جمعیت در برخی خطوط اتوبوس تندرو گفت: در خطوط بی آر تی به خصوص خط انقلاب یا تجریش به قدری تعداد ناوگان برای سرویس دهی بالا است که وجود هرگونه وسیله نقلیه در خط ویژه می تواند موجب اختلال و کاهش ایمنی شود.

وی با بیان اینکه استفاده تاکسی و خودروهای پرمسافر از خطوط ویژه بی آر تی در یک مقطعی مطرح شد اما نیازمند کار تخصصی است، گفت: اگر معاونت حمل ونقل به این جمع بندی برسد و لایحه ای را تقدیم شورای شهر کند حتما آن را بررسی کرده و نظر تخصصی خود را اعلام می کنیم؛ اما مسئله ای هنوز در این خصوص مطرح نشده است.

به گزارش خبرنگاران، پیش از این طرحی درباره ایجاد خطوط اکسپرس برای تاکسی ها و خودروهای مسافربر و یا ترددشان از خطوط ویژه و مشترک با اتوبوس مطرح شده بود که با تغییر مدیریت مسکوت ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آذر 1400 بروزرسانی: 15 آذر 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1206

به "آیا تاکسی ها می توانند وارد خط ویژه شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا تاکسی ها می توانند وارد خط ویژه شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید