آمریکا: مذاکرات وین ثمربخش بوده اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است

به گزارش اخبار نجوم، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اظهار داشت مذاکرات احیای برجام در وین که آمریکا به صورت غیرمستقیم در آن حضور دارد، ثمربخش بوده است اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است که باید در آینده حل وفصل شود.

آمریکا: مذاکرات وین ثمربخش بوده اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در یک نشست خبری، مذاکرات احیای برجام در وین را ثمربخش توصیف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص فرایند مذاکرات وین گفت: گفتگوها در وین تا به امروز ثمربخش بوده است، اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است که باید حل وفصل شود.

مذاکرات وین در حالی به دور ششم رسیده است که پیش از این برخی پیش بینی می کردند که این دور از مذاکرات احتمالاً دور پایانی خواهد بود و طرفین برای احیای برجام به توافق خواهند رسید.

انریکه مورا معاون جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد کمیسیون مشترک برجام که از طرف بورل در مذاکرات احیای برجام در وین حضور دارد، هفته گذشته گفته بود که انتظار می رود دور ششم مذاکرات، دور پایانی باشد.

اما این مقام ارشد اروپایی امروز اعلام نمود: ما به توافق نزدیکتر شده ایم، اما هنوز نمی توان قاطعانه گفت که این دور از مذاکرات، دور پایانی خواهد بود.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1008

به "آمریکا: مذاکرات وین ثمربخش بوده اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: مذاکرات وین ثمربخش بوده اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید