4 تفاهم نامه سرمایه گذاری در خراسان جنوبی امضا شد

به گزارش اخبار نجوم، خبرنگاران/خراسان جنوبی چهار تفاهم نامه با حجم سرمایه گذاری 522 میلیارد تومان در ستاد توسعه خاوران خراسان جنوبی امضاء شد.

4 تفاهم نامه سرمایه گذاری در خراسان جنوبی امضا شد

سه مورد از این تفاهم نامه ها مربوط به شهرستان سرایان و یک مورد هم در زمینه ایجاد بوم بازار در سطح روستاهای استان بود.

به گزارش خبرنگاران، این چهار تفاهم نامه با موضوع سرمایه گذاری در زمینه معدن، انرژی خورشیدی و بوم بازار بین سرمایه گذاران بخش خصوصی و استاندار به امضا رسید.

در قالب این تفاهم نامه ها، به مقدار 5220 میلیارد ریال در سطح استان سرمایه گذاری می گردد. اجرای طرح فراوری پودر میکرونیزه بنتونیت در شهرستان سرایان با سرمایه گذاری 1320 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال 85 نفر، یکی از مواردی بود که در قالب تفاهم نامه به امضا رسید، عملیات اجرایی این طرح از ماه جاری شروع می گردد و مدت اجرای آن 18 ماه در نظر گرفته شده است.

طرح فراوری پودر میکرونیزه و فرآوری بنتونیت با سرمایه گذاری 1900 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال 130 نفر از دیگر تفاهم نامه هایی بود که در این جلسه به امضا رسید، این طرح نیز در همین آبان ماه در شهرستان سرایان شروع شده و طی مدت 12 ماه اجرا خواهد شد.

راه اندازی نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک هفت مگاواتی در شهرستان سرایان نیز از دیگر طرح هایی بود که امروز مقدمات اجرای آن پی ریزی شد، سرمایه گذاری هزار میلیارد ریالی و ایجاد زمینه اشتغال مستقیم 5 نفر از آورده های این طرح است.

تفاهم نامه طرح توسعه بوم بازار در روستاهای سطح استان با سرمایه گذاری هزار میلیارد ریال، اشتغال هزار و 800 نفر و دوره اجرای 12 ماهه نیز در این جلسه مبادله شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1192

به "4 تفاهم نامه سرمایه گذاری در خراسان جنوبی امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 تفاهم نامه سرمایه گذاری در خراسان جنوبی امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید