کشف یک مومیایی با زبانی از جنس طلا

به گزارش اخبار نجوم، باستان شناسان در یکی از محوطه های باستانی مصر یک مومیایی 2000 ساله کشف نموده اند که زبانی از جنس طلا در دهانش قرار گرفته است.

کشف یک مومیایی با زبانی از جنس طلا

بر اساس بیانیه ای که توسط وزارت آثار باستانی مصر منتشر شده است، احتمالا این زبان طلایی با هدف این که مومیایی در زندگی پس از مرگ هم بتواند صحبت کند در دهانش قرار داده شده است و اگر این مومیایی قرار بوده با اوزیریس ایزد دنیا پس از مرگ مصریان باستان روبرو گردد باید می توانست با او صحبت کند.

هنوز تعیین نیست آیا این مومیایی در زمان حیات دچار لکنت زبان بوده است یا خیر و همچنین تعیین نیست چرا برای ساخت این زبان از طلا استفاده شده است.

باستان شناسان این مومیایی را در یکی از 16 قبری که در نزدیکی معبدهای اوزیریس و ایزیس قرار داشتند کشف نموده اند. باستان شناسان پیش تر نیز مجموعه ای از سکه ها با تصویر چهره کلئوپاترای هفتم را در این معبدها کشف نموده بودند که نشان می دهد این معبدها در دوران حکومت این ملکه مورد استفاده قرار می گرفتند.

در سایر قبرهای 2000 ساله که در این منطقه کشف شده نیز گنجینه های قابل توجهی کشف شده است. در یکی از این قبرها مومیایی زنی وجود دارد که یک ماسک مرگ بر روی آن قرار داده شده است. این ماسک که بخش زیادی از جسد را پوشانده به شکل یک چهره خندان ساخته شده است.

در کنار دو مومیایی دیگر هم آثاری از طومارهای باستانی کشف شده است که کارشناسان درحال حاضر مشغول آنالیز آن ها هستند.

باستان شناسان همچنین مجسمه هایی را کشف نموده اند که کسانی را که در این مکان دفن شده اند به تصویر می کشند. این مجسمه ها به اندازه ای سالم باقی مانده اند که با گذشت تمام این سال ها هنوز مدل مو و جزئیات صورت آن ها قابل تشخیص است.

منبع: گردشبان
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 795

به "کشف یک مومیایی با زبانی از جنس طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک مومیایی با زبانی از جنس طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید