کارگردان هنری بازی God of War تصویری از طرح اولیه کریتوس را به اشتراک گذاشت

به گزارش اخبار نجوم، رف گراستی، کارگردان هنری بازی God of War، به تازگی عکسی از طراحی اولیه کریتوس در اوایل مراحل ساخت بازی را در توییتر خود به اشتراک گذاشته است که باعث حدس هایی راجع به بازی Ragnarok شده است.

کارگردان هنری بازی God of War تصویری از طرح اولیه کریتوس را به اشتراک گذاشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از زومجی، بدون شک بازی God of War را به خاطر داشتن مکانیک های گسترده و گیم پلی عمیق و همچنین یک کریتوس با چهره انسانی تر می توان یکی از برجسته ترین و تحسین شده ترین بازی های سال 2018 قلمداد کرد. حال پس از گذشت دو سال، طرحی مفهومی از نسخه نورس کریتوس منتشر شده که نشان می دهد زره نهایی پروتاگونیست بازی گاد آو وار که در بازی به طور رسمی از آن استفاده شد به طرح اولیه آن شباهت دارد.

در این روزها طرفداران مجموعه God of War برای کسب اطلاعات بیشتری از بازی God of War Ragnarok لحظه شماری می کند و حتی برای نشان دادن این اشتیاق تصاویری بامزه را حول معرفی این دنباله در مراسم معرفی بازی های پلی استیشن 5 در فضای مجازی منتشر کرده اند. دراین میان رَف گراستی، طراح هنری با استعداد استودیو سانتا مونیکا، تصویری را از طرح اولیه مفهومی خدای جنگ در توییتر خود به اشتراک گذاشته است. گراستی حتی تصویری از مدل نهایی کریتوس را کنار تصویر طرح اولیه منتشر کرده تا مقایسه آن برای طرفداران راحت تر شود.

اگر این دو تصویر را با هم مقایسه کنیم، متوجه خواهیم شد که اولین تلاش گراستی برای تغییر ظاهر و لباس کریتوس در نسخه 2018 بازی چقدر به طرح نهایی این شخصیت نزدیک بود و این موضوع می تواند کمی غافل گیر کننده باشد. در هر دو طرح شاهد هستیم که ریش بلند و زره پایین تنه کریتوس شباهت زیادی به هم دارند و درنتیجه، به نظر می رسد که ایده اصلی طراحی او از اول فرایند ساخت تا خاتمه آن کم و بیش دست نخورده باقی مانده بود. بااین حال، یک تفاوت در این دو عکس خودنمایی می کند و آن زره شانه کریتوس است. طرح رسمی زره شانه نسبت به طرح اولیه، کم تر پرزرق و برق و اشرافی تر جلوه می کند، اما به نظر می رسد که این طرح پشمی زره شانه می تواند برای استفاده در دنباله رگنراک بازی که قرار است در محیط زمستانی جریان داشته باشد بسیار مناسب باشد.

همچنین به نظر می آید که بدن کریتوس در طرح اولیه عضلانی تر بوده است که در طرح نهایی، او بدنی سالخور ده تر دارد. درنهایت، مهم ترین تفاوت این 2 طرح این است که در طرح اولیه کریتوس دو سلاح در دو دستش دارد که این مورد هم در نسخه نهایی بازی به دو سلاح متفاوت که باید بین آن ها سوییچ کرد، تبدیل شد. کریتوس در این طرح دو تبر که شبیه همان تبر لوایاتان بازی اصلی است را با خود حمل می کند. به نظر می رسد که سازندگان بازی در ابتدا مراحل توسعه به این فکر بودند که از دو تبر به عنوان سلاح های خدای جنگ در این نسخه استفاده کنند تا مانند سلاح معروف او در نسخه های پیشین مجموعه که Blades of Chaos نام داشت، در هر دو دستش سلاحی مشابه داشته باشد. به احتمال زیاد تبر لوایاتان در وقایع رگنراک و دنباله خدای جنگ نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. به همین دلیل شاید استفاده از دو تبر که هر دو قابلیت پرتاب شدن به سمت دشمنان را دارند، کمی از خاص بودن این سلاح کم می کرد و حتی ممکن بود باعث عدم توازن در مکانیک مبارزات شود.

بااین حال، سازندگان شاید برای ساخت بازی God of War Ragnarok دوباره به سراغ استفاده از دو سلاح همزمان بروند. باتوجه به اینکه می دانیم کریتوس ید طولایی در قلع وقمع کردن خدایان و سپس تصاحب تنها سلاح آن ها دارد، می توانیم انتظار داشته باشیم که اگر او با ثور در نسخه بعدی مبارزه کند، احتمالا دیر یا زود چکش معروف او یعنی Mjolnir را مال خود خواهد کرد. گرچه نسخه 2018 بازی توانست به شدت در انتقال حس مبارزات و گستردگی آن پیروز عمل کند، ولی به دست آوردن همچین سلاحی می تواند عمق حتی بیشتری به مکانیک مبارزات بازی بدهد. فقط تصور کنید کریتوس دو سلاح قابل پرتاب در دست دارد که یکی همان تبر لوایاتان و دیگری چکش ثور است. ترکیب این دو سلاح در مبارزات می تواند کمبو های منحصر به فردی خلق کند که احتمالا در هیچ بازی دیگری دیده نشده است. اگر یادتان باشد، در نگاره دیواری که آترئوس و کریتوس در آخر بازی به آن برمی خورند خبری از دو سلاح همزمان در دست شخصیت اصلی نگاره نیست.

این نکته می تواند از احتمال استفاده سازندگان از مکانیک دو سلاحی در دنباله بازی اول کمی بکاهد. در هرصورت، شاید استودیو سانتا مونیکا این ویژگی را فعلا از طرفداران پنهان کرده باشد تا در زمانی مناسب آن ها را غافل گیر کند. فارغ از اینکه ویژگی دو سلاح همزمان به بازی بعدی مجموعه خواهد آمد یا خیر، دیدن آن در طراحی اولیه کریتوس می تواند هیجان انگیز باشد. گرچه طرح نهایی شبح اسپارتا در بازی God of War هم بسیار جذاب است و می توان گفت که رف گراستی به راستی توانسته است نسخه داناتر و کم تر خشمگین کریتوس سالخورده را برای ما خلق کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 601

به "کارگردان هنری بازی God of War تصویری از طرح اولیه کریتوس را به اشتراک گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگردان هنری بازی God of War تصویری از طرح اولیه کریتوس را به اشتراک گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید