چین: آمریکا منبع اصلی تهدید هسته ای است

به گزارش اخبار نجوم، ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امورخارجه چین در واکنش به اظهارات یک مقام آمریکایی مبنی بر ضرورت سرمایه گذاری واشنگتن برای مقابله با تهدید هسته ای پکن، ایالات متحده را منبع اصلی تهدید هسته ای خواند.

چین: آمریکا منبع اصلی تهدید هسته ای است

به گزارش وزارت امور خارجه چین، مائو نینگ سخنگوی این وزارتخانه امروز آدینه آمریکا را منبع اصلی تهدید هسته ای در دنیا خواند.

وی در یک نشست خبری و در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات الیزابت شروود راندل مشاور وزارت امنیت داخلی آمریکا که گفته است واشنگتن باید برای کاهش تهدید هسته ای چین سرمایه گذاری کند، آمریکا را اصلی ترین تهدید هسته یا دانست و گفت: تهدید هسته ای نامیدن چین بهانه ای مناسب برای آمریکا به منظور توسعه زرادخانه هسته ای خود و حفظ هژمونی نظامی است.

وی تاکید نمود که چین همیشه در خصوص سیاست هسته ای خود بسیار محتاط و مسئولیت پذیر بوده و از یک استراتژی دفاعی هسته ای و سیاست عدم استفاده از تسلیحات هسته ای به عنوان نخستین کشور پیروی نموده و توانایی های هسته ای خود را در حداقل سطح مورد احتیاج امنیت ملی حفظ نموده است.

مائو گفت که چین عمیقا به تعهدات خود در زمینه عدم اشاعه هسته ای عمل نموده و از یک رویکرد منطقی، هماهنگ و متعادل برای امنیت هسته ای پیروی می نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در سرانجام از آمریکا خواست تا گام های عملی و معناداری برای کاهش خطرات هسته ای بردارد و برای حفظ ثبات استراتژیک صلح و امنیت منطقه ای و دنیای مسئولانه رفتار کند.

آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای دارای تسلیحات هسته ای در سال های اخیر سرمایه گذاری بسیاری برای ارتقاء سه گانه هسته ای خود انجام داده و نقش تسلیحات اتمی را در سیاست امنیت ملی خود افزایش داده و شبکه ای از اتحاد نظامی در سراسر دنیا ایجاد نموده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 اسفند 1401 بروزرسانی: 12 اسفند 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1543

به "چین: آمریکا منبع اصلی تهدید هسته ای است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا منبع اصلی تهدید هسته ای است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید