چند راه نوسازی خانه بدون احتیاج به تعمیرات اساسی

به گزارش اخبار نجوم، همه ما خواهان یک خانه راحت و دنج با دکوراسیون داخلی زیبا هستیم. این درست است که افرادی هستند که در انجام کارها مهارت دارند و بدون اینکه حتی ذره ای احساس خستگی نمایند خانه شان را نوسازی و یا قسمت هایی را بروزرسانی مینمایند اما این برای برخی از ما که فرق میز اره و مته را نمیدانند ممکن نیست.

چند راه نوسازی خانه بدون احتیاج به تعمیرات اساسی

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

البته، گروه دومی از افراد هم هستند که افرادی را استخدام مینمایند تا کار بازسازی ساختمان شان را انجام دهند اما اینکار هم حجم زیادی از بی نظمی را به دنبال دارد و هم هزینه برانگیز است. هرکسی که کار بازسازی انجام داده میتواند به حجم زیاد شلوغی و هزینه های پیش بینی نشده آن گواهی دهد.

چگونه میتوانیم خانه مان را بدور از هرگونه تعمیر اساسی بروز کنیم؟ ما به دنبال آن دسته از نوسازی هستیم که همه مان بتوانیم انجام دهیم، نه فقط کارهایی که گروهی از افراد در انجام دادن آنها مهارت دارند.

در اینجا با آنالیز 10 آیتم به خواسته شما پاسخ داده ایم. بیایید به این 10 آیتم بسیار جالب برای نوسازی خانه خود بدون خراب کردن دیوارها و صرف مبالغ زیاد، نگاهی بیاندازیم.

1- ایجاد فضای باز در خانه

طبق مطالعات Bankrate، نقشه های با فضاهای باز هنگام صحبت از خرید خانه در صدر لیست قرار دارند. صاحبان خانه خواهان داشتن یک نقشه با فضای باز هستند تا در آن آشپزخانه، اتاق نشیمن و غذاخوری فضای باز و گسترده را به اشتراک بگذارند. به نظر میرسد اتاقهای غذاخوری رسمی دیگر یک ترند به حساب نمی آیند.

اکنون زمان آن است تا شما در خانه خود فضایی را ایجاد کنید که خانه را برای شما و برای کسانی که وارد خانه شما میشوند جذاب کنید.

ترفند دیگری که باعث میگردد فضاها عظیمتر دیده شوند آینه ها هستند. زمانی که آینه ها مقابل پنجره فرار میگیرند باعث انعکاس نور میشوند و فضای اتاق را بازتر جلوه میدهند. اگر شما یک اتاق غذاخوری رسمی دارید که از آن استفاده نمیکنید، بهتر است آن را به یک اتاق دنج، اتاق کار یا کتابخانه به همراه یک میز مطالعه تبدیل کنید. این باعث میگردد فضاهای شما مورد استفاده قرا گرفته و یک اتاق کاملا جدید در خانه شما ایجاد گردد (بدون هیچگونه بازسازی پر دردسری)

2- اضافه کردن روشنایی های جدید به خانه

روشنایی مناسب میتواند یک فضا را به فضایی برای زندگی تبدیل کند. یک اتاق کم نور، کوچک، تاریک و گرفته به نظر می آید درحالی که یک اتاق روشن دارای فضای باز ، مطبوع و پذیرا است. روش های مختلفی برای روشن کردن خانه با چراغ ها وجود دارد . برخی از این روش ها به اندازه خرید آباژور های رومیزی و زمینی راحت هستند.

از نظر استراتژیکی میتوانید یک آباژور بلند در گوشه تاریک خانه خود قرار دهید و شاهد زنده شدن آن قسمت از فضای خانه باشید. همچینین از آباژورهای رومیزی استفاده نموده تا فضای اتاق را پذیرا و دنج کنید. و اگر تمایل داشته باشید، حتی میتوانید وسایل و منسوجات سقفی قدیمی را با گونه های مدرن و خیره نماینده موجود در بازار جابه جا کنید.

البته، این قسمت از کار ممکن است شما را به استخدام یک برقکار برای نصب، نیازمند کند. اما اگر خودتان در انجام کارهای مرتبط با برق توانا هستید، خودتان هم از پس انجام آن بر خواهید آمد. نصب کردن این لوازم کار خیلی پیچیده ای نیست. درهر صورت شما میتوانید هم از آباژور های زمینی و رومیزی برای روشن کردن فضاها بهره ببرید و هم میتوانید لامپ های سقفی را عوض کنید.در هر صورت خانه خود را با استفاده روشنایی ها تغییر دهید.

3- تعویض دستگیره های میزها، کابینت ها و درها

در آشپزخانه ها، هیچ چیز به اندازه دستگیره های فرسوده، کهنه و کثیف باعث قدیمی تر نشان دادن آشپزخانه نمیگردد. در این امر هیچ عذری موجه نیست زیرا تعویض دستگیره ها کاری بسیار ساده است و البته راه های بسیاری برای نوسازی کابینت های آشپزخانه وجود دارد.

جنس های مختلفی برای دستگیره های کابینت های آشپزخانه وجود دارد از جمله برنز، نیکل، مسی، ضد زنگ براق وجود دارد. با وجود تنوع اجناس مختلف موجود در بازار، تصمیم گیری درمورد اینکه کدام یک برای خانه شما مناسب تر است سخت است.به هر حال استرس نداشته باشید بالاخره شما میتوانید یک یا دو دستگیره با سبک مختلف را بخرید و امتحان کنید و ببینید کدام یک مناسب تر است.

علاوه بر آن، برای انتخاب دستگیره ها قانون خاصی وجود ندارد. درواقع، یک آشپزخانه قدیمی میتواند با دستگیره های مدرن و ضدزنگ زیبا و به روز به نظر برسد درحالی که یک آشپزخانه مدرن با دستگیره های به سبک سنتی زیبا باشد.

4- استفاده از کاغذ دیواری هایی که نصب و جدا کردن آنها از دیوار راحت است.

امروزه کاغذ دیواری هایی وارد عرصه بازار شده اند که علاوه بر تنوع در طرح نصب و برداشتن آنها راحت است. این کاغذدیواری ها میتوانند خانه شما را آنچنان زیبا نمایند که گویی شما برای اینکار یک طراح دکوراسیون داخلی استخدام نموده اید. این کاغذدیواری ها خیلی راحت بدون اینکه به بدنه دیوار آسیبی وارد گردد جدا میشوند و حتی برخی از آنها را میتوان چند بار استفاده کرد.

برای اینکه کار بازسازی را بتوانید در آخر هفته انجام دهید، دیوارهای اصلی اتاق خواب خود را با کاغذدیواری با الگویی با طرح ملایم بپوشانید ویا اینکه اتاق نشیمن را با استفاده از یک کاغذدیواری با الگوی هندسی جالب برای یکی از دیوارها، بازسازی کنید. تعداد زیادی از فروشگاه های اینترنتی وجود دارند که میتوان این کاغذدیواری ها را تهیه کرد. فقط توجه کنید که طرحهایی را که به طور صحیح چاپ شده اند و از کیفیت بالایی برخوردارند و به راحتی از دیوار جدا میشوند را تهیه کنید.

5- نوسازی پنجره ها

در بسیاری از پروژه های بازسازی، پنجره ها نادیده گرفته میشوند. صاحبان خانه در تلاشند تا تصمیم بگیرند کدام سبک پنجره مناسب فضای آنان می باشد و پنجره های خود را بدون نصب پرده رها مینمایند یا از پرده های خیلی ساده صرفا جهت حفظ حریم شخصی استفاده مینمایند.

اما در اصل پنجره ها می بایست با پرده پوشانده شوند. عدم نصب پرده ها در اصل به این معناست که ترفندهای سبک های دکوراسیون منزل را از دست میدهید. درحالی که افرادی که در خانه هایی که به سمت مناظر زیبا، دریا و کوه ها بازشو دارند، زندگی مینمایند، میتوانند گواهی دهنده مزیت وجود پرده باشند. و حتی برای بهترین نماها میتوان از پنل های شیشه ای استفاده کرد. پرده ها میتوانند کاملا متناسب با سلیقه و سبک مورد نظر شما باشند. میتوانید از پرده های پنلی با اشکال هندسی استفاده نموده و یا پارچه های حریر سفید رنگ و یا طرح های مینیمالیستی. گستره طرح ها بی انتهاست. اگر درمورد انتخاب طرح مناسب فضای خود استرس دارید، بهتر است از طرح های رنگی که در حال حاضر دارید بهره ببرید. برخی مواقع ساده ترین راه، ست کردن رنگ پرده ها با دیوارهای فضاست . این کار ظاهری را ایجاد میکند که با هر سبکی سازگار است.

6- آلاچیق (اتاقکی در فضای باز)

برخی وقت ها فراموش میکنیم که به قسمت های بلااستفاده حیاط خانه مان نگاهی بیاندازیم. حتی اگر خانه ایوان خیلی عظیم و یا حیاط خلوت زیبایی نداشته باشد، فضاهایی هستند که بتوان از آنها استفاده این چنین کرد به شرط آن که خلاق باشید.

میتوانید با استفاده از یک فرش یک خیاط خلوت زیبا درست کنید و بعد یک جفت جایگاه راحت و تعدادی کوسن، یک باربیکیو و تعدادی چراغ رشته ای آویزان اضافه کنید. به این ترتیب شما یک فضای دیگر به خانه خود اضافه نموده اید.

اگر میخواهید فراتر بروید، میتوانید کف را سنگ فرش نموده و بعد یک قالیچه بر روی آن بیندازید و یا میتوانید به جای همه اینها یک آلاچیق تهیه نموده و نصب کنید و طرفین آن را با پرده بپوشانید. نصب آلاچیق زمان زیادی را از شما میگیرد اما ارزش آن را دارد.

7- محوطه سازی

در اغلب موارد افراد به ایجاد محوطه زیبا توجه نمینمایند و نهایتا فقط یک یا دو درخت کاشته و متصور میشوند که محوطه سازی نموده اند.درحالی که جذابیت ظاهری خانه بستگی به طراحی و خلاقیت ما در محوطه سازی دارد. اگرچه همه ما در پروراندن گیاهان استعداد نداریم اما به راحتی میتوانیم باغچه ای در دو طرف ورودی درست کنیم و یا تعداد بیشتری گل و گیاه بکاریم.

با بازدید از گلخانه محل خود آغاز کنید. کارکنان این فروشگاه ها میتوانند اطلاعات مفیدی درباره نحوه پرورش گیاهان مختلف به شما بدهند. از آنها بپرسید که کدام گیاه در فضای شما رشد بهتری دارد و مهمتر از همه اینکه پروش کدام گیاهان راحت تر است. بیشتر این مراکز پروش گیاهان، یک مهندس طراح فضای سبز دارند که میتواند یک نقشه محوطه سازی برای شما طراحی کند.

بهتر است با اضافه کردن چند بوته گل در قسمت فضای جلوی خانه آغاز کنید و بعد در دوطرف راهروی ورودی باغچه کوچکی ایجاد کنید. توجه کنید که گیاهان بلند تر پشت گیاهان کوتاه تر قرار بگیرند. با صبر و حوصله میتوانید یک محوطه زیبا داشته باشید.

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص دکوراسیون داخلی و دکوراسیون منزل و مشاهده نمونه کارها به سایت شرکت دکوراسیون داخلی نماسبز مراجعه فرمایید.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 498

به "چند راه نوسازی خانه بدون احتیاج به تعمیرات اساسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند راه نوسازی خانه بدون احتیاج به تعمیرات اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید