چرا فرانسه به قطعنامه آمریکا رأی ممتنع داد؟

به گزارش اخبار نجوم، ایسنا نوشت: هیات فرانسه در سازمان ملل در بیانیه ای دلایل رای ممتنع این کشور به قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را برشمرد.

چرا فرانسه به قطعنامه آمریکا رأی ممتنع داد؟

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش پایگاه اینترنتی هیات فرانسه در سازمان ملل، هیات این کشور پس از صدور رای ممتنع برای تصویب قطعنامه ضد ایرانی آمریکا درباره تحریم تسلیحاتی ایران در بیانیه ای بر پایبندی فرانسه نسبت به توافق هسته ای تاکید نمود و نوشت: فرانسه بر تعهدش نسبت به حفظ برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت که پشتیبان قانونی این توافق بود، دوباره تاکید می نماید.

فرانسه در این بیانیه درباره رای ممتنعش گفت: فرانسه به دلیل این که این قطعنامه دربرگیرنده پاسخی مناسب برای چالش های ناشی از به سرانجام رسیدن تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران نیست و به نظر نمی رسد که موجب گسترش امنیت و ثبات منطقه گردد و از آنجا که نمی تواند حمایت شورای امنیت را جلب کند و مبنایی قانع کننده برای همکاری در راستای رسیدن به اتفاق نظر ندارد، به آن رای ممتنع داد.

این بیانیه علاوه بر این مطرح می نماید: راهنمای ما همچنان هدف احترام به اختیار و تمامیت شورای امنیت و حفظ ثبات و امنیت منطقه و مقررات عدم اشاعه تسلحات هسته ای است. باید از بازه زمانی پیش از سرانجام یافتن تاریخ محدودیت ها برای آنالیز تمام گزینه های دیپلماتیک با حسن نیت بهره مند شد.

بر اساس این گزارش، این بیانیه در پی این مطرح می گردد که شب گذشته در شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با 2 رای مثبت، 2 رای منفی و 11 رای ممتنع با شکست روبرو شد.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 465

به "چرا فرانسه به قطعنامه آمریکا رأی ممتنع داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فرانسه به قطعنامه آمریکا رأی ممتنع داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید