پزشک سپاهان: نتایج تست ها را به هیئت پزشکی ورزشی فرستاده ایم، سپاهانی ها آدینه دوباره تست می دهند

به گزارش اخبار نجوم، پزشک تیم فوتبال سپاهان گفت: نتایج تست های کرونا باید به 2 مجموعه سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی ورزشی ارائه گردد و ما نتایج تست ها را به هیئت پزشکی ورزشی استان ارائه داده ایم.

پزشک سپاهان: نتایج تست ها را به هیئت پزشکی ورزشی فرستاده ایم، سپاهانی ها آدینه دوباره تست می دهند

عباسعلی ربیعی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در اصفهان، تعداد دقیق کرونایی های سپاهان را 3 نفر اعلام نموده و گفت: در نخستین تستی که پیش از شروع تمرینات از تمام اعضای تیم به عمل آمد، تمامی نتایج منفی بود، اما بعد از شروع تمرینات، به حال 2 تن از اعضای تیم مشکوک شده و پس از دریافت تست مجدد از آنها، معین شد که هر 2 به ویروس کرونا مبتلا هستند.

وی ادامه داد: پس از مثبت شدن نتیجه تست آن 2 نفر که از بازیکنان و اعضای تدارکات تیم هستند، دوباره از همه تست به عمل آمده و نتیجه تست امید نورافکن مثبت شد. در واقع الان نتیجه تست 2 بازیکن و یکی از اعضای تدارکات سپاهان مثبت شده است.

پزشک تیم فوتبال سپاهان با اشاره به انتشار عکس امید نورافکن در تمرینات و هیاهوی به وجود آمده در مورد آن، اظهار داشت: عکسی که از نورافکن منتشر شد متعلق به گذشته است و همان رسانه ای که این سوءتفاهم را به وجود آورد، خاطرنشان کرد که آن عکس متعلق به قبل از دریافت تست و مثبت شدن نتیجه تست نورافکن بوده و از عکس آرشیوی استفاده نموده اند.

وی در پاسخ به اینکه چرا پیش از معین شدن نتایج مرحله دوم تست کرونا به تیم اجازه تمرین دادید، گفت: تمام موارد پروتکل را رعایت نموده ایم. در مرحله نخست تست گیری، از 45 نفر تست گرفتیم که نتیجه تست تمام اعضای تیم منفی بوده و بر همین اساس تمرینات شروع شد. کادر پزشکی هر روز قبل از شروع تمرین بر اساس چارتی که در اختیار دارد، کلیه اعضای تیم شامل کادر فنی، تدارکات، بازیکنان و هرکس که قرار است برای تمرین وارد مجموعه شود را مورد معاینه قرار می دهد. بر اساس این چارت درجه حرارت بدن افراد کنترل شده و سوالاتی درباره علائم سردرد، حالت تهوع و از همه مهم تر کاهش بویایی افراد پرسیده می شود.

ربیعی اضافه نمود: چند روز بعد از شروع تمرینات، یکی از اعضای تیم خاطرنشان کرد حس بویایی اش کاهش پیدا نموده بعد از چک کردن درجه حرارت بدن او و یکی دیگر از اعضای تیم معین شد تب دارد. از ورود این 2 نفر به تمرینات ممانعت نموده و بلافاصله از آنها تست کرونا گرفتیم که نتیجه آن مثبت شد. بعد از این اتفاق تمرینات معلق و مجدداً از همه تیم تست گرفته شد که نتیجه تست نورافکن مثبت از آب درآمد. بر اساس پروتکل های بهداشتی، زمانی که نتیجه تست یکی از اعضای تیم مثبت شود، باید تمرینات تا زمان معین شدن نتیجه تست سایر اعضا تعلیق شود. بر اساس همین رویه پنج شنبه گذشته نتیجه تست آن 2 نفر مثبت و تمرینات تعلیق شد و روز آدینه هفته گذشته دوباره از همه تست گرفتیم.

وی در پاسخ به شائبه های مطرح شده درباره صحت و سقم نتایج تست های کرونا، توضیح داد: من مسئول حفظ سلامتی بازیکنان، کادر و مجموعه سپاهان هستم و مسئولیت حرفه ای ام را با هیچ چیز عوض نخواهم کرد.

پزشک تیم فوتبال سپاهان با تاکید بر سلامت تست های گرفته شده، بیان نمود: در همه تمرینات سپاهان یک ناظر از جانب هیئت پزشکی ورزشی استان حضور دارد. روزی که اولین مورد کرونا در تیم مشاهده شد، بلافاصله نتایج تست ها را به هیئت اطلاع و زمان مرحله دوم تست گیری را خاطرنشان کردیم و مرحله دوم تست گیری زیر نظر نماینده هیئت انجام شد.

وی درباره زمان انجام مرحله سوم تست کرونای تیم سپاهان، توضیح داد: روز آدینه مرحله سوم تست گیری با حضور کلیه اعضای تیم انجام خواهد شد.

ربیعی در پاسخ به اینکه چرا نتایج تست ها به سازمان لیگ و ستاد مقابله با کرونا ارائه نشده است، گفت: نتایج تست ها باید به 2 مجموعه سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی ورزشی ارائه شود. من رابط فدراسیون پزشکی ورزشی هستم و از زمانی که اولین نتیجه تست مثبت شد، تمام نتایج را به هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان که نماینده فدراسیون قلمداد می شود، تمام و کمال گزارش داده ام. ارائه گزارش به سازمان لیگ بر عهده سرپرست بوده و در این مورد باید با ایشان صحبت کنید.

170، ف

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 365

به "پزشک سپاهان: نتایج تست ها را به هیئت پزشکی ورزشی فرستاده ایم، سپاهانی ها آدینه دوباره تست می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشک سپاهان: نتایج تست ها را به هیئت پزشکی ورزشی فرستاده ایم، سپاهانی ها آدینه دوباره تست می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید