واکسن هراسی، یقین به مرگ!

به گزارش اخبار نجوم، خبرنگاران/کردستان مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه مرگ ناشی از کرونا در صورت عدم دریافت واکسن، مرگ خودخواسته است گفت: بیشترین آمار مرگ و میرها و بستری شدگان در بیمارستان ها مربوط به کسانی است که واکسن دریافت نکرده اند.

واکسن هراسی، یقین به مرگ!

آرزو فلاحی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در مقابله با کرونا اظهار کرد: در حال حاضر بهترین سلاح مقابله با این بیماری، دریافت واکسن است.

وی با اشاره به خطر واکسن هراسی در شهروندان افزود: متاسفانه برخی از مردم تمایلی به واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی، خودداری از حضور در جمع و مکان های سربسته و استفاده از ماسک ندارند و همین امر موجب قرارگرفتن استان در شرایط قرمز و به تبع افزایش شمار مبتلایان، بستری ها و مرگ و میرهای ناشی از این بیماری شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطر نشان کرد: از میان یک هزار و 268 نفر از بستری های مهرماه جاری در بیمارستان توحید سنندج طبق نظر سنجی های بعمل آمده فقط 186 نفر آنان واکسینه شده اند و بقیه از جمله کسانی بودند که واکسن دریافت نکرده و به اهمیت و کارایی آن در مهار و کنترل این ویروس اعتقادی نداشته اند.

دکتر فلاحی با بیان اینکه تا به امروز 62 درصد جمعیت استان واکسینه شده اند، ادامه داد: درصد تعداد افرادی که در برخی از شهرهای استان کردستان برای تزریق واکسن هنوز مراجعه نکرده اند، قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه مرگ ناشی از کرونا در صورت عدم دریافت واکسن، مرگ خودخواسته است چون خود ما باعث ابتلا به این ویروس می شویم، افزود: بیشترین آمار بستری شدگان در بیمارستان ها مربوط به کسانی است که واکسن دریافت نکرده اند.

طبق اظهارات این مقام مسئول، این باور غلط است که واکسن مانع از ابتلا به بیماری کووید 19 نمی شود چراکه تا به امروز هیچ واکسنی با ایمنی100 درصد ساخته نشده است و امکان ابتلا پس از واکسیناسیون وجود دارد اما همه واکسن ها از موارد شدید بیماری و مرگ جلوگیری می کنند، پس جای تعجب نیست اگر ببینید افرادی که واکسینه شده اند دوباره به این ویروس مبتلا می شوند اما با مرگ روبرو نمی شوند.

دکتر فلاحی اعلام نمود: بر اساس تحقیقات بعمل آمده، میانگین سنی بستری های مبتلا به کرونا در استان 57 سال است که این امر نشان می دهد افراد در سنین پایین تر هنوز واکسن دریافت نکرده اند.

وی ضمن اینکه از شهروندان درخواست کرد: به شایعات مخرب و منفی درخصوص واکسن کرونا توجه نکنند، یادآور شد: تا به امروز عارضه قابل توجهی در خصوص واکسن کرونا گزارش نشده است و اکنون تنها راه مقابله با این ویروس، واکسیناسیون است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1183

به "واکسن هراسی، یقین به مرگ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن هراسی، یقین به مرگ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید