هزینه 2.2 تریلیون دلاری دوستی با ترامپ برای توکیو

به گزارش اخبار نجوم، اگرچه نخست وزیر ژاپن حامی سرسخت دونالد ترامپ است و مدعی است که سطح روابط دو کشور را برای مقابله با تهدید چین به خوبی ارتقا داده اما توکیو اکنون باید بار هزینه بیش از 2،2 تریلیون دلاری احیای اقتصاد بیمار خود را به دوش بکشد.

هزینه 2.2 تریلیون دلاری دوستی با ترامپ برای توکیو

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، به گفته ویلیام پسک، خبرنگار مستقر در توکیو در حالیکه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به 3.5 میلیون تن رسیده، کاملا تعیین است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دنبال مقابله با این ویروس است. پیامدهای اقتصادی که در آینده رخ خواهد داد در سراسر دنیا بازتاب خواهد یافت و در این میان نابودی و تاثیر مخرب آن بر رشد اقتصادی در چین، ژاپن، کره جنوبی، آسیای جنوب شرقی فراتر از آن خواهد بود.

نبرد اخیر تجاری بین آمریکا و چین بر سایر کشورهای دنیا نیز اثر گذاشته است. تحلیلگران از طرفی به نزدیک بودن ارتباطات بین آبه و ترامپ راضی هستند و از طرفی بر این باورند که این فرایند تاثیری بر اعمال تعرفه های گمرکی آمریکا بر چین و ژاپن نمی گذارد.

ترامپ در نشان دادن دوستی و اتحاد متقابل به آبه ناکام ماند آن هم به شینزو آبه که جزو نخستین رهبران دنیا بود که پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا به برج ترامپ در نیویورک رفت تا به او این پیروزی را تبریک بگوید.

این دوستی و اتحاد بین ژاپن و آمریکا باعث شد تا یک کرسی به ژاپن در گروه هفت داده گردد که چین در آن جایگاهی ندارد اما اوضاع وقتی تغییر کرد که ترامپ رویکرد خود را نسبت به چین تغییر داد و با شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین گرم گرفت.

مساله دیگری که باعث خشم و ناراحتی ژاپن شد، نزدیکی ترامپ به رهبری کره شاقتصادی است که توکیو آن را یک تهدید امنیتی می داند.

این خبرنگار مستقر در توکیو گفت: اگر ترامپ اهمیتی به آبه یا دیگر متحدان می داد، خیلی زود آتش بس جنگ تجاری اعلام می کرد. اما بجای آن، تلفن را برداشت و با رهبران گروه 20 و گروه هفت درباره رکود دنیای اقتصاد و درآمدها و کووید-19 صحبت کرد.

وی ادامه داد، به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن ترامپ، هنوز تعیین نیست که او در بازه زمانی اکنون و سوم نوامبر که زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست، چه کاری انجام می دهد. شاید برای بهبود جایگاهش، اقتصادیات جدید بر چین ببندد؟ ترامپ می تواند دلار را ضعیف و حتی سال اقتصادی ژاپن را خراب کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 447

به "هزینه 2.2 تریلیون دلاری دوستی با ترامپ برای توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه 2.2 تریلیون دلاری دوستی با ترامپ برای توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید