نقاشی دیواری سه بعدی فنجان های نامتعادل؛ نمادی از شکنندگی و در آستانه فروپاشی زندگی

به گزارش اخبار نجوم، لئون کِر (Leon Keer) هنرمند خیابانی هلندی و استاد هنرهای تجسمی سه بعدی است.

نقاشی دیواری سه بعدی فنجان های نامتعادل؛ نمادی از شکنندگی و در آستانه فروپاشی زندگی

او می تواند با استفاده از رنگ، هر سطح صافی را به یک توهم ذهنی پیچیده تبدیل کند. نمونه کارهای او در سایتش به خوبی نشان می دهند چقدر در کارش ماهر و منحصربه فرد است.

آخرین کار او، یک نقاشی دیواری ساخته شده با Shattering است. برقراری تعادل پیچیده ای میان فنجان های چای که انگار هر لحظه در آستانه فروپاشی و ریختن هستند. این نقاشی دیواری در هلسینگبورگ سوئد ترسیم شده و نماد و معنای شنمایندگی زندگی های امروزی است.

لئون به وب سایت My Modern Met می گوید: زندگی به اندازه یک فنجان چای شنماینده است.

این هنرمند ادامه می دهد: می خواهم نشان بدهم زندگی شما می تواند هر لحظه فرو بریزد. ممکن است عزیزی را از دست بدهید؛ یا خانه محبوب شما به هر دلیلی خراب گردد. من در طرح های فنجان ها، انواع سناریوهای رستاخیز را نقاشی کردم.

هر فنجان با یک ایده و صحنه تزئین شده است؛ از نشت روغن تا ذوب شدن یخچال های طبیعی که نشان دهنده چالش ها و مسائل سیاره ما هستند.

آخرین فنجان که در بالای دیگر فنجان ها قرار گرفته، تعادل مناسبی ندارد و هر لحظه احتمال وارانه شدنش هست. با افتادن این فنجان، همه فنجان های دیگر هم سقوط می نمایند و به پایین پرتاب خواهند شد.

یاری واقعیت افزوده برای دیدن درهم شکستگی

برای تکمیل این سناریو و کار هنری، لئون با طراح واقعیت افزوده ای به نام Joost Spek همکاری نموده است. ابتدا باید این نقاشی دیواری توسط اپلیکیشن Leon Keer اسکن و سپس به انیمیشنی واقعیت افزوده تبدیل می گردد که نشان می دهد چگونه این فنجان ها فرو ریخته و شکسته می شوند.

تبدیل نقاشی دیواری به یک انیمیشن برای لئون کِر یک چالش جدید بود. چون ناچار می گردد از نقاشی خود را به طور کامل با انیمیشن مطابقت دهد.

این هنرمند خیابانی، نه تنها به جنبه های فنی کارهای خود دقت دارد بلکه مفاهیم و چالش های اجتماعی و جامعه را هم در آن ها ادغام می نماید. به همین دلیل، فنجان های درون نقاشی دیواری آخر او با هر طرحی تزئین نشده اند و براساس طرح های ظروف چینی Rörstrand هستند.

این طرح ها برای مردم سوئد بسیار آشنا هستند. برند Rörstrand یکی از معروف ترین و قدیمی ترین شرکت های فراورینماینده ظروف چینی در این کشور است. این شرکت از سال 1926 مشغول فراوری ظروف چینی در سوئد است و هر شهروندی با این سبک فنجان ها ارتباط برقرار می نماید.

این طرح ها مردم را به فکر و تعمق در آینده وا می دارد و صمیمیت بیشتری با مخاطب ایجاد می نمایند. در ویدئوی زیر می توانید لحظه شکسته شدن فنجان ها را با تماشا کنید:

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 540

به "نقاشی دیواری سه بعدی فنجان های نامتعادل؛ نمادی از شکنندگی و در آستانه فروپاشی زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی دیواری سه بعدی فنجان های نامتعادل؛ نمادی از شکنندگی و در آستانه فروپاشی زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید