نرخ جدید مرغ اعلام شد؛ هر کیلو حدود 20 هزار و 500 تومان

به گزارش اخبار نجوم، کارگروه تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده را 13 هزار و 100 تومان بعلاوه 10 درصد افزایش و کاهش در استان ها تصویب کرد.

نرخ جدید مرغ اعلام شد؛ هر کیلو حدود 20 هزار و 500 تومان

همچنین قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم برای مصرف کننده 6 هزار تومان بیشتر از نرخ مرغ زنده مصوب شده است؛ بنابراین قیمت خرید مرغ زنده از مرغداران تا 14 هزار و 410 تومان و قیمت مجاز برای مرغ گرم برای مصرف کننده تا 20 هزار و 410 تومان است.

کمبودی در عرضه مرغ نداریم

به گزارش ایرنا، نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز کمبودی در زمینه عرضه مرغ در سطح کشور وجود ندارد و برابر مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار تامین 100 درصدی نهاده های طیور با نرخ تعیین شده در دستور کار است.

حبیب اسدالله نژاد اضافه کرد: چنانچه شرایط نهاده ها به همین منوال باشد که تولیدکنندگان بخش عمده نیاز خود را از بازار آزاد تامین کنند، این نرخ منطقی نیست.

وی اضافه کرد: اکنون با توجه به شرایط نامناسب خوراک طیور، ممکن است در ماه های آینده به دلیل کاهش جوجه ریزی و پرورش، اندکی کمبود پدید آید که با تامین نهاده های مورد نیاز طیور این مشکل پیش نخواهد آمد.

اسدالله نژاد اضافه کرد: اکنون در هیچ یک از استان های کشور کمبود و کاهش عرضه گوشت مرغ وجود ندارد.

چرا واردات مرغ منطقی نیست؟

نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با رد ادعای واردات گوشت مرغ از اوکراین به کشور گفت: این موضوع منطقی نیست، زیرا چنانچه دولت امکان تخصیص ارز برای واردات داشت، برای تامین نهاده های دام و طیور ارز مورد نیاز را تخصیص می داد.

لازم به ذکر است هفته گذشته، قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار از مرز 25 هزارتومان نیز عبور کرده بود. سال 1398 نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده هشت هزارو 550 تومان و گوشت مرغ برای مصرف کنندگان 12 هزار و 900 تومان بود.

منبع: فرارو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 589

به "نرخ جدید مرغ اعلام شد؛ هر کیلو حدود 20 هزار و 500 تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ جدید مرغ اعلام شد؛ هر کیلو حدود 20 هزار و 500 تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید