نانو مواد جدید در سیستم های باتری حالت جامد تست می شود خبرنگاران

به گزارش اخبار نجوم، شرکت نانووان با همکاری دانشگاه میشیگان قصد دارد تا فناوری اکسید کبالت نیکل منگنز لیتیوم (NMC) و اسپینل ولتاژ بالا (HVS) را در سیستم های مختلف باتری حالت جامد آزمایش کند.

نانو مواد جدید در سیستم های باتری حالت جامد تست می شود خبرنگاران

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت نانووان با همکاری دانشگاه میشیگان قصد دارد تا فناوری اکسید کبالت نیکل منگنز لیتیوم (NMC) و اسپینل ولتاژ بالا (HVS) را در سیستم های مختلف باتری حالت جامد آزمایش کند. نتایج اولیه به دست آمده از این آزمایش مثبت بوده است.

شرکت نانووان (Nano One) یک شرکت فعال در حوزه باتری است که پتنت های متعددی برای تولید انبوه مواد مورد استفاده در باتری به ثبت رسانده است. این شرکت رهیافت هایی برای تولید پودر های کاتدی ارزان و با کارایی بالا مورد استفاده در باتری های یون لیتیوم ارائه می دهد.

نانووان به تازگی اعلام کرده است که با همکاری دانشگاه میشیگان پیشرفت های تازه ای در زمینه مواد کاتدی باتری های حالت جامد به دست آورده است. نانووان با دانشگاه میشیگان در زمینه توسعه فناوری نوآورانه باتری حالت جامد همکاری می کند. مواد کاتدی اسپینل ولتاژ بالای تک بلوری پوشش دار شرکت نانووان در برنامه های آزمایشی دانشگاه میشیگان عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته است.

مواد کاتدی اسپینل ولتاژ بالا ارزان، شارژ با سریع، فاقد کبالت و مناسب برای پیکربندی باتری حالت جامد است، زیرا مانند سایر مواد موجب انقباض و انبساط سطح تماس کاتد و الکترولیت نمی شود.

ریچارد لاین، استاد علوم و مهندسی مواد در دانشگاه میشیگان (UM) در این باره گفت: نتایج اولیه ارزیابی های ما نشان می دهد که مواد کاتدی اسپینل ولتاژ بالا با الکترولیت های نوآورانه حاصل از پسماند های کشاورزی تعامل خوبی دارند و ما مشتاقانه منتظر هستیم از این فناوری برای تولید باتری حالت جامد استفاده کنیم.

گروه تحقیقاتی پروفسور لاین و افراد دیگر در آزمایشگاه های باتری دانشگاه میشیگان در حال بررسی جنبه های مختلف اجزای باتری هستند.

استفان کمبل، از مدیران نانووان در این خصوص اظهار کرد: ارزیابی استفاده از NATO NMC 811 و مواد کاتدی اسپینل ولتاژ بالا در باتری های حالت جامد حاوی الکترولیت های حالت جامد، نتایج مثبتی را نشان می دهد. نانووان پتانسیل زیادی برای رشد در بازار های باتری حالت جامد دارد که ناشی از توجه به صنعت خودرو است.

هدف از تولید باتری های حالت جامد بهتر، بهبود ایمنی، قدرت و دانسیته انرژی بالا است که با جایگزینی الکترولیت های مایع قابل اشتعال با یک رابط جامد بین کاتد و یک آند فلزی لیتیوم فوق العاده نازک است. نانووان برنامه های آزمایشی بی شماری را با رهبران صنعت و دانشگاه در دست اجرا دارد تا فناوری اکسید کبالت نیکل منگنز لیتیوم (NMC) و اسپینل ولتاژ بالا (HVS) را در سیستم های مختلف باتری حالت جامد آزمایش کند.

HVS، همچنین به عنوان اکسید منگنز لیتیوم نیکل (LNMO) شناخته می شود. این ماده ارزان و با شارژ سریع و بدون کبالت است که برای باتری های حالت جامد مناسب است، زیرا مانند سایر مواد کاتدی موجب تورم و چروکیدگی مواد داخل باتری نمی شود. علاوه بر این، پودر تک بلوری پوشش دار اختصاصی نانووان از کاتد در برابر واکنش های جانبی محافظت می کند در حالی که امکان انتقال سریع یون های لیتیوم بین الکترولیت و کاتد را فراهم می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 858

به "نانو مواد جدید در سیستم های باتری حالت جامد تست می شود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانو مواد جدید در سیستم های باتری حالت جامد تست می شود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید